fot. flickr.com

W Toruniu odbędą się dziś regionalne obchody Święta Lasu

W Toruniu odbędą się dziś regionalne obchody Święta Lasu. Uroczystości będą połączone z uroczystą naradą leśników.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczyć będzie dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Tradycja Święta Lasu sięga lat 30’ ubiegłego wieku – mówi rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Olga Ciemnoczołowska.

Leśnicy tradycyjnie obchodzą Święto Lasu, które jest uhonorowaniem pomyślnie zakończonej akcji sadzenia lasu. Również jesienią będą prowadzone akcje odnowieniowe, więc jest to uhonorowanie akcji wiosennej, ale również plan odnowień lasu na przyszłość. Ten rok jest szczególny ze względu na klęskę, która miała miejsce w 2017 r. O ile Lasy Państwowe uprzątnęły 90 proc. całej ogromnej powierzchni, którą dotknęła klęska, to prace związane z sadzeniem drzew będą trwały jeszcze przez parę lat. Obchody Święta Lasu to też okazja, aby podziękować leśnikom za ich pracę – zaznacza Olga Ciemnoczołowska.

W planie regionalnych obchodów Święta Lasu organizowanych w Toruniu oprócz Eucharystii jest m.in. koncert Chóru Lutnia. Po południu leśnicy wezmą udział w naradzie, która odbędzie się w auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

RIRM

drukuj