Toruń: 14 lutego dni otwarte w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej

14 lutego będą miały miejsce dni otwarte w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Będzie można się tam nie tylko zapoznać z całą infrastrukturą uczelni, z wykładowcami, studentami, ale m.in. zobaczyć, jak wygląda wóz transmisyjny. Będzie wiele różnych atrakcji – poinformowała dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM w Toruniu, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej oferuje studia na kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, informatyka, informatyka medialna oraz pielęgniarstwo. Do 15 lutego prowadzona jest też rekrutacja na studia podyplomowe. Dr Dorota Żuchowska wskazała, że „są to studia z zakresu relacji międzynarodowych i dyplomacji, polityki ochrony środowiska, ekologii i zarządzania”.

– Jest też cieszący się dużym zainteresowaniem kierunek MBA (Master of of Business Administration) dla osób, które pracują gdzieś w zarządzaniu, w ekonomii. Nabór trwa również na studia podyplomowe dziedzictwo myśli Jana Pawła II – to nowe studia, wyjątkowo przygotowane w naszej uczelni – powiedziała dziekan.

W 2019 r. WSKSiM zyskała zgodę ministra zdrowia oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwo.

– Rekrutacja już się rozpoczęła, chociaż wiadomo, że głównie rekrutują się osoby, które kończą szkołę średnią, zdają maturę, więc będą rekrutować się dopiero pod koniec maja, w czerwcu. (…) To studia o profilu praktycznym, czyli z jednej strony szeroka wiedza z zakresu nauk medycznych, opiekę nad chorymi, ale ważnym filarem są same zajęcia praktyczne (w specjalnie przygotowanych do tego salach) i praktyki zawodowe w szpitalach, a także ośrodkach, z którymi mamy podpisane umowy o praktyki – wyjaśniła.

Dr Dorota Żuchowska zauważyła, że „czasami pokutuje stereotyp, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej jest zamknięta, nie można tam wejść, bo jest szczególnie chroniona. To oczywiście nieprawda”.

– Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć uczelnię, to zawsze jest taka możliwość. Natomiast szczególnym dniem, gdzie przygotowaliśmy wiele atrakcji dla odwiedzających nas osób, są drzwi otwarte. One przewidziane są na 14 lutego. Przed południem będzie możliwość nie tylko zapoznać się z całą infrastrukturą uczelni, z wykładowcami, studentami, ale zobaczyć, jak wygląda wóz transmisyjny. Będzie też można zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, ubrać okulary 3D i przejść się w wirtualnym świecie. Będzie wiele różnych atrakcji – powiedziała prodziekan WSKSiM.

Cała rozmowa z dr. Dorotą Żuchowską dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl