Toruń: Toruńska Strefa Miłosierdzia

W Niedzielę Palmową, w ramach Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia oraz Diecezjalnego Dnia Młodzieży w Toruniu odbywa się Toruńska Strefa Miłosierdzia.

Jest to już kolejne wydarzenie, przygotowujące młodzież na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, które odbywać będą się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Głównym organizatorem Toruńskiej Strefy Miłosierdzia jest Diecezjalne Biuro Światowych Dni Młodzieży w Toruniu.

W organizację spotkania, zaangażowani są także liczni wolontariusze z toruńskich wspólnot młodzieżowych pod przewodnictwem diecezjalnego duszpasterza młodzieży – ks. Artura Szymczaka.

W Niedzielę Palmową, młodzież o godz. 12.30 zgromadzi się w katedrze św. Janów na Mszy św., która będzie celebrowana przez ks. bp. Andrzeja Suskiego. Po uroczystej Eucharystii młodzież przejdzie w procesji z palmami na Rynek Nowomiejski.

Toruńską Strefę Miłosierdzia dopełni koncert Magda.leny Frączek, który odbędzie się o godz. 14.00 w Galerii Tumult.

Artystka pełni także funkcję ambasadora Światowych Dni Młodzieży, znana jest także z występów z zespołem Love Story, którego wokalistką jest od 2007 r. Magda.lena Frączek tworzy muzykę środka, mówiącą współczesnym językiem o relacji młodego człowieka z Bogiem. Artystka nie zamyka się tylko w jednym gatunku muzycznym, tym samym wypełnia lukę wśród polskich wykonawców. Album „Effatha” – jej debiut solowy, który pojawił się pod szyldem magda.lena Frączek ma szansę stać się jedną z bardziej znaczących płyt roku.

Toruńska Strefa Miłosierdzia jest to już kolejne spotkanie młodych z diecezji po wrześniowej Toruńskiej Strefie Uwielbienia i Sylwestrowym Maratonie Chwały.

RIRM

drukuj