fot. Monika Bilska

W Toruniu zakończył się zjazd Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja

Przez trzy dni sympatycy toruńskiej rozgłośni gromadzili się na wspólnej modlitwie oraz brali udział w spotkaniach formacyjnych. Uczestniczyli m.in. w warsztatach medialno – informatycznych. Zjazd w Toruniu był też doskonałą okazją do spotkań z ojcami posługującymi w Radiu Maryja. 

Wydarzenie zwieńczyła Msz św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Koła i Biura Radia Maryja wspierają ewangelizacyjną misie rozgłośni krzewiąc wiarę. A wiara wymaga odwagi – akcentował w homilii o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Jak pięknie Pan Jezus mówił do Apostołów: „Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo”, a więc nie kombinuj, zawierz, jak Abraham, jak Sara, jak Izraelici. Zawierz, jak zawierzyła Maryja. Oddaj się zupełnie, tylko patrz, gdzie jest twój skarb. Co nam przeszkadza w zupełnym oddaniu Panu Bogu? Lęk, lek przed prześladowaniem, przed wyśmianiem, przed pokazywaniem nas palcami – podkreślał Dyrektor Radia Maryja.

Spotkania Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja w Toruniu odbywają się co roku i mają charakter modlitewno-formacyjny. Kolejną okazją do spotkania sympatyków naszej rozgłośni będzie m.in. we wrześniu, Dziękczynienie w Rodzinie.

RIRM

drukuj