fot. Katarzyna Cegielska

[TYLKO U NAS] Dr D. Żuchowska: Wakacyjne warsztaty dziennikarskie to okazja do zobaczenia od kuchni, jak wygląda WSKSiM w Toruniu

Jest okazja zobaczenia od kuchni tego, jak wygląda nasza uczelnia. Może ktoś się zastanawia nad tym, żeby w przyszłości podjąć któryś z kierunków, więc jest okazja na poszczególnych warsztatach (…) żeby poznać też specyfikę poszczególnych kierunków kształcenia na naszej uczelni, poznać studentów, wykładowców i zastanowić się nad tym wyborem – mówiła w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja dziekan Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu dr Dorota Żuchowska.

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają warsztaty wakacyjne „Nowe widnokręgi”. Połączone są one z warsztatami muzycznymi.

– Ponad 200 osób dzisiaj dotarło do Torunia, bo wczoraj rozpoczęły się warsztaty muzyczne, a dzisiaj kolejny etap – warsztaty dziennikarskie. Co ciekawe, większość jest po raz pierwszy, natomiast mamy też takich, którzy przyjeżdżają do Torunia już po raz szósty, więc chyba warto wracać, skoro są tutaj w wakacje i poświęcają swój wolny czas po raz kolejny – akcentowała dr Dorota Żuchowska.

Opiekę nad uczestnikami warsztatów sprawują studenci toruńskiej uczelni, którzy musieli zdać w tym celu specjalne egzaminy.

– Nasi studenci przygotowują się i zdają specjalne egzaminy, żeby uzyskać uprawnienia do opieki nad młodzieżą. Takie uprawnienia są potrzebne, ponieważ jest to wszystko pod opieką kuratorium. Dzisiaj nawet mieliśmy kontrolę, która stwierdziła, że wszystko jest na jak najlepszym poziomie, więc rodzice i dziadkowie mogą być zupełnie spokojni, że oddają dzieci w dobre ręce – zapewnił dziekan WSKSiM.

Warsztaty wakacyjne to dobra okazja dla osób, które zastanawiają się nad podjęciem studiów w WSKSiM, aby poznać od środka specyfikę tej uczelni.

– Jest okazja zobaczenia od kuchni tego, jak wygląda nasza uczelnia. Może ktoś się zastanawia nad tym, żeby w przyszłości podjąć któryś z kierunków, więc jest okazja na poszczególnych warsztatach, czy to telewizyjnych, radiowych, prasowych, nawet tanecznych, aktorskich, politologicznych, historycznych, kulturoznawczych, w tym roku nowość – warsztaty filozoficzne i warsztaty informatyczne, żeby poznać też specyfikę poszczególnych kierunków kształcenia na naszej uczelni, poznać studentów, wykładowców i zastanowić się nad tym wyborem – podkreśliła dr Dorota Żuchowska.

Warsztatom dziennikarskim towarzyszą warsztaty muzyczne, prowadzone przez zespół Lumen.

– Bardzo ważny jest aspekt towarzyszących warsztatów muzycznych, dlatego że młodzi pod okiem zespołu Lumen, pana dr. Zbigniewa Małkowicza, kształcą swoje umiejętności gry na różnych instrumentach i śpiewu chóralnego. Możemy być tego świadkami codziennie, w czasie wspólnej Eucharystii. Jest dzięki temu o wiele piękniejsza i jest naprawdę wielkim przeżyciem – zaznaczyła dziekan WSKSiM.        

Cała rozmowa z dr. Dorotą Żuchowską w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj