ŚDM w TVP i TV Trwam

Do Światowych Dni Młodzieży – wyjątkowego spotkania młodych z Ojcem Świętym Franciszkiem – zostało mało czasu. Dziś ruszył proces akredytacji dziennikarzy.

– Jest duże zainteresowanie tymi dniami, które już się zbliżają – już niecałe pół roku do tych wydarzeń, które odbędą się w Polsce, ale będą miały obicie w całym świecie. Mogę powiedzieć, że tak jest, ponieważ już zgłosiły się grupy ze 192 krajów na świecie. Myślę, że nigdy nie było takiego zainteresowania Polską, jak teraz, poprzez Światowe Dni Młodzieży – podkreślał ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Oficjalnym nadawcą telewizyjnym transmisji ŚDM będzie TVP. Światowe spotkanie młodych będzie też można oglądać na antenie Telewizji Trwam.

– Telewizja Trwam jako pierwsza dostanie sygnał Telewizji Polskiej, którym dysponujemy i którego możemy udzielać. Wszystko to, co będzie w Telewizji Polskiej, będzie również dostępne w Telewizji Trwam przez całe Światowe Dni Młodzieży oraz wszystkie imprezy towarzyszące, będące taką „rozbiegówką” ŚDM – poinformował  Jacek Kurski, prezes TVP. 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj