Bp Miziński: dla ks. kard. Macharskiego człowiek był na pierwszym miejscu

Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski ks. bp Artur Miziński po śmierci ks. kard. Franciszka Macharskiego zaznaczył, że dla śp. ks. Kardynała charakterystycznym rysem posługiwania było niwelowanie wszelkich barier i wszelkich różnic. Podkreślił również, jak ważne dla zmarłego była młodzież i Światowe Dni Młodzieży.

Ks. bp Artur Miziński podczas briefingu poświęconemu zmarłemu dziś ks. kard. Franciszkowi Macharskiemu zwracał uwagę na jego więź i zażyłą przyjaźń z Janem Pawłem II. W Roku Miłosierdzia podkreślił też, że mottem posługi ks. kard. Macharskiego były słowa „Jezu, ufam Tobie”.

Ks. kard. Macharski swoim cierpieniem otulał Światowe Dni Młodzieży w Krakowie – powiedział sekretarz KEP-u.

Mówiliśmy wśród biskupów podczas Światowych Dni Młodzieży, że swoim cierpieniem, a wcześniej modlitwą ks. kard. Macharski otulał niejako ŚDM. Cieszył się, że to wydarzenie jest w Krakowie. Prosząc Boga o pomyślny owoc tego spotkania młodych z całego świata z Ojcem Świętym Franciszkiem. Jego śmierć dwa dni po zakończeniu ŚDM jest klamrą spinającą te jego modlitwę i ofiarę cierpienia, która na pewno przyczyniła się do tak wielkiego przeżycia, jakim okazało się to spotkanie z Ojcem Świętym – podkreślił ks. bp Miziński.

Sekretarz Generalny KEP zauważył też, że dziełem życia zmarłego jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, wznoszone, gdy był on metropolitą krakowskim.

KEP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl