Sekretarz Generalny KEP o liście Franciszka na Rok Miłosierdzia

Ks. bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski odniósł się do decyzji Ojca Świętego Franciszka, który upoważnił wszystkich kapłanów w Roku Miłosierdzia do rozgrzeszania z tzw. aborcji.

Chodzi o osoby, które zabiły dziecko nienarodzone, jednak żałują tego z całego serca i proszą o przebaczenie.

Zabicie dziecka w łonie matki jest – oprócz grzechu ciężkiego – przestępstwem kanonicznym. Osoby dopuszczające się tego czynu popadają w kary kościelne. Ksiądz biskup wyjaśnia, że według przepisów prawa kościelnego nie wszyscy kapłani mogą zwalniać z kary ekskomuniki, jaką automatycznie nakłada na siebie osoba dopuszczająca się tzw. aborcji. Za sprawą papieża Franciszka, w Roku Miłosierdzia uprawnienia te będzie miał każdy kapłan.

 

Treść listu Ojca Świętego Franciszka na Rok Miłosierdzia dostępna jest [TUTAJ]

KEP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl