fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Drugi dzień 387. Zebrania Plenarnego KEP

Dziś drugi dzień 387. Zebrania Planarnego Konferencji Episkopatu Polski. Księża biskupi będą rozmawiać m.in. o roli i zadaniach Kościoła we współczesnym świecie, również w czasie i po pandemii.

Obrady rozpoczęły się w Łodzi, a dziś przenoszą się do Pabianic. Wczoraj uczestnicy zebrania pracowali w trzech grupach tematycznych.

Drugiego dnia księża biskupi rozmawiać będą, m.in. na temat projektu dokumentu o formacji kapłańskiej i problemach dotyczących rodziny.

– Do południa odbędzie się trzeci blok, który będzie zawierał szereg różnych  drobnych spraw związanych z aktualnym funkcjonowaniem Kościoła. Tych punktów jest wiele, mogą one również ewaluować lub pojawić się nowe. Z tych kwestii chciałbym poruszyć dwa bardzo ważne tematy. Pierwszy to dyskusja na temat nowego dokumentu dotyczącego formacji kapłańskiej. Drugi temat wydaje mi się również ważny, to kwestie dotyczące rodziny, bardzo szeroko pojętej. To są kwestie zawsze aktualne – powiedział ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik KEP.

387. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski poprzedziła prezentacja najnowszej encykliki ojca św. Franciszka „Fratelli tutti”. W wydarzeniu wziął udział przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki. Motywem przewodnim encykliki jest braterstwo, na co zwrócił uwagę ksiądz Arcybiskup.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl