Episkopat broni i wspiera Tv Trwam

Konferencja Episkopatu Polski broni i wspiera Telewizję Trwampowiedział delegat KEP do spraw Telewizji Trwam ks. abp Sławoj Leszek Głódź podczas uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Rumskiej – wspomożycielki wiernych.

Metropolita Gdański wyjaśnił, że odpowiedzią wszelkich współczesnych zagrożeń miało być większe uświadomienie religijne. Dociera ono przede wszystkim przez media i prasę. Stąd też toczy się taki wielki bój  o miejsce Telewizji Trwam na multipleksie cyfrowym.

– Konferencja Episkopatu Polski zdaje sobie sprawę z tych zagrożeń, dlatego tak mocno broni i wspiera istnienia tego medium, które jest swoistym fenomenem także w Europie. Od 9 lat trwa przekaz Ewangelii w tym dziele Nowej Ewangelizacji, trwa i przybliża nauczanie Stolicy Apostolskiej i Ojca św. Jest szkołą katechezy, szkołą ewangelizacji – powiedział ks. abp. Sławoj Leszek Głódź.

Odebranie prawa do wolności medialnej jest ograniczeniem praw do religii – akcentował ks. abp.

– W 2012 roku, w świecie pluralizmu, demokracji i wielkich haseł – nie powinno być miejsca na dyskryminację ludzi wierzących. Odebranie prawa do wolności medialnej jest ograniczeniem praw do religii w wymiarze prywatnym i publicznym – powiedział ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl