Toronto już po raz trzeci manifestuje poparcie dla TV Trwam

W najbliższą sobotę o godzinie 11.00 pod konsulatem RP w Toronto rozpocznie się marsz w obronie TV Trwam. Polonia kanadyjska jest bardzo zaangażowana w walkę o miejsce na cyfrowym multipleksie dla TV Trwam.

Jest to już trzecia manifestacja zorganizowana przez  Polaków mieszkających w Toronto.

– Solidaryzujemy sie z 2,5 milionami rodaków, którzy w Polsce i na świecie złożyli swoje podpisy pod petycją w obronie TV Trwam. Łączymy się z marszem, jaki nazajutrz przejdzie ulicami Warszawy. Masz prawo do wolności, masz prawo do informacji, ma prawo do oglądania TV Trwam; niech zatem nie zabraknie i ciebie  – zachęca do udział w marszu o. Jacek Cydzik CSsR z Kanady.

Jak powiedział  o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja, nie przyznanie TV Trwam miejsca na multipleksie przy tak ogromnym poparciu społecznym świadczy o braku standardów demokratycznych w Polsce i lekceważeniu ustalonych kryteriów koncesyjnych. Apelował o dalsze poparcie w walce o miejsce na platformie cyfrowej.

– W dalszym ciągu pokojowo walczymy o miejsce na multipleksie dla Telewizji Trwam. Jeśli nie otrzymamy tego miejsca, to praktycznie jako katolicy będziemy wykluczeni z możliwości dotarcia z Telewizją Trwam do wielu naszych sióstr i braci w Ojczyźnie. Właściwie będziemy musieli zwijać tę telewizję. To będzie konsekwencja uniemożliwienia nam skorzystania z nowych technologii. Czy to jest sprawiedliwe? Czy to jest demokracja? – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Udział w tego typu przedsięwzięciach to nie tylko wyraz sympatii dla mediów katolickich, ale to także przybranie postawy obywatelskiej a nawet patriotycznej – podkreślają zgodnie redaktor Stanisław Michalkiewicz i aktorka Katarzyna Łaniewska.

– Udział w tej manifestacji będzie dowodem na to, że opinia publiczna nie jest zobojętniała na zagrożenia płynące dla wolności słowa w Polsce i dla wolności, i dla pluralizmu mediów. Nasza obecność będzie dowodem na to, że jesteśmy wyczuleni na te sprawy. Warto stawić się na tej manifestacji – zaznacza red. Stanisław Michalkiewicz.
– Jestem gorącą zwolenniczką przede wszystkim tego, że możemy wybierać. Mamy prawo, jesteśmy obywatelami Polski. Jesteśmy patriotami, nie tymi nowoczesnymi – bo tego słowa „nowoczesny patriotyzm” nie rozumiem. Jesteśmy patriotami spod znaku Bóg, Honor i Ojczyzna. Wydaje mi się, że te trzy słowa – które nam przewodzą – zmobilizują nas Warszawiaków do udziału w marszu „wymuszającym” na władzy istnienie i powszechną dostępność TV Trwam i Radia Maryja – akcentuje Katarzyna Łaniewska.

Dotychczas w obronie TV Trwam zorganizowano 157 demonstracji w Polsce i poza jej granicami. 19 maja odbędzie się kolejny marsz w Paryżu.

W dalszym ciągu trwa akcja zbierania podpisów pod protestami do KRRiT. Do Biura Radia Maryja w Toruniu do tej pory nadesłano 2 mln 484 tys. 378 kopii podpisów.

RIRM

drukuj