fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Trwa 387. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

W Łodzi i Pabianicach trwa dwudniowe, 387. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. W poniedziałek księża biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do podległych instytucji kościelnych.

Miejsce spotkania księży biskupów z całej Polski nie jest przypadkowe. Wielkimi krokami zbliża się jubileusz 100-lecia powstania archidiecezji łódzkiej.

– W grudniu rozpocznie się setny jubileusz utworzenia diecezji łódzkiej, a co za tym idzie, to spotkanie biskupów wpisuje się także w ten rozpoczynający się niedługo jubileusz – mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszek Gęsiak SJ.

W tracie dwudniowych obrad księża biskupi, podzieleni na małe grupy tematyczne, podejmą wiele ważnych spraw. Zajmą się między innymi wyzwaniami duszpasterskimi Kościoła w Polsce, a także drogą formacji prezbiterów. Omówią także kwestie dotyczące Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, a także te dotyczące rodziny.

– To jest metodologia stosowana w wielu innych gremiach. Tego typu rozwiązanie pozwoli na podjęcie większej liczby tematów aktualnych, a zarazem dogłębne przestudiowanie ich, przedyskutowanie w małych grupach po to, żeby pewne konkluzje, pewne obserwacje były dokładniejsze i precyzyjniejsze – wskazuje ks. Leszek Gęsiak SJ.

Przed rozpoczęciem Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski odbyła się prezentacja najnowszej encykliki Ojca Świętego Franciszka „Fratelli tutti” – „Wszyscy jesteśmy braćmi”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl