fot. Tomasz Strąg

Radny A. Mól o „Marszu milczenia” dedykowanemu Klaudii z Torunia zamordowanej przez migranta: Zachęcamy, żeby w niedzielę przejść pokojowym marszem, tak abyśmy przesłali jasny i bardzo ważny sygnał do rządzących w naszym kraju

Zachęcamy, żeby pojawić się w niedzielę o godzinie 15.00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Starym Rynku i przejść w milczeniu, pokojowym marszem, tak abyśmy z Torunia przesłali jasny i bardzo ważny sygnał do rządzących w naszym kraju, bo widzimy, że ta presja i poruszanie tych tematów mają bardzo duże znaczenie. Organizatorzy zapewniają, że ten marsz będzie marszem pokojowym, nie będzie tam skandowanych żadnych haseł. Chcemy przejść po prostu jako mieszkańcy naszego miasta w sposób pokojowy – mówił w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Adrian Mól, przewodniczący radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Torunia, zachęcając do udziału w „Marszu milczenia” upamiętniającym 24-letnią Klaudię z Torunia brutalnie zamordowaną przez nielegalnego imigranta z Wenezueli.

Śmierć 24-letniej Klaudii, doktorantki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, brutalnie napadniętej w czerwcu w parku Glazja w Toruniu przez Wenezuelczyka nielegalnie przebywającego w Polsce, wstrząsnęła miastem. W niedzielę ulicami Torunia przejdzie „Marsz milczenia”.

– Zachęcamy sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, ale i słuchaczy Radia Maryja, Telewizji Trwam, żeby pojawić się jutro o godzinie 15.00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Starym Rynku i przejść w milczeniu, pokojowym marszem, tak abyśmy z Torunia przesłali jasny i bardzo ważny sygnał do rządzących w naszym kraju, bo widzimy, że ta presja i poruszanie tych tematów mają bardzo duże znaczenie (…). To jest bardzo ważne, żeby się jutro pojawić. Organizatorzy zapewniają, że ten marsz będzie marszem pokojowym, nie będzie tam skandowanych żadnych haseł. Chcemy przejść po prostu jako mieszkańcy naszego miasta w sposób pokojowy. Sam marsz będzie trwał około półtora godziny. Zatrzymamy się w parku Glazja, tam zapewne będzie też odmówiona krótka modlitwa – zwrócił uwagę Adrian Mól.

Chodzi przede wszystkim o zasygnalizowanie rządzącym, że Polacy mówią: „Nie!” nielegalnej migracji.

–  Wielu mieszkańców naszego miasta bardzo pozytywnie patrzy na działania Ruchu Obrony Granic, bo chyba radiosłuchacze Radia Maryja mają już tę świadomość, że problem [masowej nielegalnej migracji – radiomaryja.pl] dopiero się zacznie na poważnie w przyszłym roku, kiedy zacznie obowiązywać pakt migracyjny, bo teraz mamy – mówiąc bardzo kolokwialnie – zwroty z Niemiec i cofanie rzekomych migrantów, którzy przedostali się z Polski, chociaż widzimy, jak to jest z tym cofaniem. Nie wiadomo, co to za osoby, nie wiemy, kto tak naprawdę jest cofany do naszego kraju – podkreślił toruński radny.

Wdrażaniu założeń paktu migracyjnego służyć mają Centra Integracji Cudzoziemców. W wielu polskich miastach, w tym w Toruniu, mieszkańcy i prawicowi radni sprzeciwiają się ich powstaniu.

– Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego z Platformy Obywatelskiej (…) w tej chwili wycofał się z utworzenia Centrum Integracji Cudzoziemców w Toruniu, we Włocławku i w Bydgoszczy, natomiast jest więcej pytań wokół całej tej sprawy niż ważnych, potwierdzonych informacji. Może zacznę od tego, że przy wprowadzaniu tych Centrów Integracji Cudzoziemców nie było żadnych konsultacji społecznych, nie było żadnych rozmów z mieszkańcami, nie były informowane też rady gmin, rady miast, bo radni z Bydgoszczy nic na ten temat nie wiedzieli, my również w Toruniu nic nie wiedzieliśmy, również we Włocławku [nic nie wiedzieli – radiomaryja.pl]. (…) Pod naporem m.in. naszej aktywności, ale też kolegów z Włocławka, (…) marszałek się wycofał, ale też słyszeliśmy zapowiedzi, że te działania będą prowadzone przez inne instytucje, tak więc musimy trzymać rękę na pulsie. (…) Nie wiemy, czy nie powstaną instytucje, które będą realizowały te same zadania, a będą się nazywały po prostu inaczej – zwrócił uwagę gość „Aktualności dnia”.

Przewodniczący radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Torunia zaapelował również do samorządowców z innych miast o aktywne zaangażowanie w walkę z destrukcyjną polityką migracyjną realizowaną przez Donalda Tuska i jego rząd.

Całość rozmowy z Adrianem Mólem jest dostępna [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj