V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o JPII

Toruniu w Gimnazjum nr 3 rozpoczyna się V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II.

Uczestnicy z całego kraju przez dwa dni będą prezentować wybrane przez siebie teksty. Jutro zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody. Wcześniej w poszczególnych miastach odbyły się eliminacje. W konkursie biorą udział szkoły podstawowe, gimnazja i licea.

WSKSiM została zaproszona do jury konkursu, będzie również fundować nagrody dla laureatów.

– Mamy taką możliwość, że laureaci tego konkursu otrzymają również nagrodę od naszej uczelni. Będzie to bezpłatny udział w wakacyjnych warsztatach dziennikarsko-politologicznych, które są co roku organizowane przez naszą uczelnię dla młodzieży. W tym roku będzie to w dniach 20-22 sierpnia. Cieszymy się z takiej możliwości, że nasza uczelnia została wybrana do tego, żeby współuczestniczyć w organizacji tego konkursu –  powiedziała dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM w Toruniu.

Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i księżmi z Hrubieszowa odwiedzili Radio Maryja i Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej.

– Przyjechaliśmy z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Mamy czterech uczestników konkursu. W Hrubieszowie odbyły się półfinały tego konkursu. Laureaci pierwszego i drugiego miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych przyjechali do Torunia na finał – mówiła Marzanna Bednarczuk, wicedyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie.
– Będę recytowała dwa wiersze. Pierwszy to wiersz Jana Pawła II „Źródło”, a drugi, to wiersz Ryszarda Makowskiego „Na twym pogrzebie”. Bardzo mi się podoba postać Jana Pawła II i jest to dla mnie wielkie przeżycie –  powiedziała Julia Warszawa z Kozodaw, laureatka.
– Będę recytować fragmenty Karola Wojtyły „Myśląc Ojczyzna”. Jan Paweł II jest patronem naszej szkoły i myślę, że jest to motywujące do tego aby godnie ją reprezentować i brać udział w takich konkursach – dodała Katarzyna Szlązak, laureatka.

Patronat honorowy nad konkursem objął m.in. ks. bp Andrzej Suski, ordynariusz diecezji toruńskiej i prezydent miasta Michał Zaleski.

 

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl