fot. Monika Bilska

W WSKSiM w Toruniu odbędzie się dziś konferencja „Perspektywy dla polskiego rolnictwa”

„Perspektywy dla polskiego rolnictwa” – to tytuł konferencji jaka dziś odbędzie się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Sympozjum zainauguruje Msza św. sprawowana w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Po Eucharystii uczestnicy przejdą do auli toruńskiej uczelni, gdzie rozpoczną się prelekcje.

Głos zabierze m.in. unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski oraz wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Do Torunia licznie przybędą też eksperci z branży rolniczej.

– Celem jest przede wszystkim konsolidacja wszystkich grup rolników oraz osób, które z rolnictwa żyją, jest to ich źródło dochodu, mieszkają na wsi, ale też odpowiadają za rolnictwo z ramienia np. związków, jakie reprezentują. Będziemy mieli bardzo dużo gości, którzy odpowiadają za cały rynek rolny w Polsce, począwszy od osób, które uprawiają ziemię, a więc odpowiadają też za produkcję zboża itp., ale również produkcję mięsa, produkcję drobiu, produkcję wołowiny czy produkcję trzody chlewnej – wskazuje Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.   

Konferencję „Perspektywy dla polskiego rolnictwa” organizują: WSKSiM, Instytut „Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II oraz Instytut Gospodarki Rolnej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj