fot. Monika Bilska

Egzaminy dyplomowe w WSKSiM kończące prestiżowy kierunek studiów menedżerskich

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej odbyły się egzaminy dyplomowe kończące czwartą edycję prestiżowych studiów menedżerskich Master of Business Administration (MBA).

Studia [Master of Business Administration] rozwijają umiejętności menedżerskie. Są adresowane do tych, którzy już teraz pracują lub chcą pracować na kierowniczych stanowiskach.

– Przede wszystkim są to osoby w większości z dużym stażem pracy, reprezentujący i sektor prywatny, i sektor publiczny – powiedział prof. Zbysław Dobrowolski z Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca kierunku MBA w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.  

W piątek i w sobotę na toruńskiej uczelni zakończyły się obrony prac dyplomowych na tym kierunku.

– Inspiracją do podjęcia kolejnego kierunku kształcenia w tej uczelni były dobre głosy absolwentów poprzednich edycji, ale także moja chęć doskonalenia, kształcenia, zdobywania wiedzy – zaznaczyła Dorota Kargul-Plewa, studentka kierunku MBA w WSKSiM.

– Zdecydowanie będę lepiej zarządzał i rozumiał pewne procesy, które zachodzą w firmie. Myślę, że przełożą się na lepsze zdecydowanie efekty – powiedział Grzegorz Gałczyński, student kierunku MBA w WSKSiM.

Wśród świeżo upieczonych absolwentów prestiżowych studiów jest m.in. Jacek Demich, żołnierz Wojska Polskiego, który obecnie znajduje się ponad 3 tys. kilometrów stąd, gdyż jest na misji w Afganistanie.

– Ze swojej strony bardzo chciałbym wszystkich pozdrowić i szczególnie chciałbym podziękować szanownej komisji za umożliwienie zdania egzaminu online. Było to dla mnie nowe doświadczenie. Dziękuję za zrozumienie mojej sytuacji w tej chwili – podkreślił Jacek Demich, żołnierz, absolwent MBA w WSKSiM.

Dyplom obroniła także nasza redakcyjna koleżanka Julita Przyczka.

– Mieliśmy kontakt z doskonałymi ekspertami, zarówno teoretykami, jak i praktykami, co tutaj jest ważne. Wykładowcy są z całej Polski, ale i ze świata, bo są w Toruniu także wykładowcy, którzy uczą na MBA także poza granicami naszego kraju – powiedziała Julita Przyczka z TV Trwam, absolwentka MBA w WSKSiM.

Jeden z wykładowców i dzisiejszy egzaminator, dr Bart Tkaczyk, członek zarządu Energizers, na co dzień pracuje i mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jak podkreśla, etyka w biznesie to podstawa.

– Długoterminowo możemy w biznesie tylko wygrywać z konkurencją etycznie. Nawet jeśli krótkoterminowo można mieć pozytywne reakcje ekonomiczne, jednak długoterminowo nie da się wygrywać bez etyki – zwrócił uwagę dr Bart Tkaczyk.

Z roku na rok [Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej] poprawia swoją ofertę – wskazała dziekan toruńskiej uczelni, dr Dorota Żuchowska.

– Ciekawym modułem jest przygotowanie do wystąpień publicznych. Ta grupa studentów i kolejna będzie miała zajęcia w studiu telewizyjnym specjalnie temu poświęcone, żeby oswoić się z występami przed kamerą, z mikrofonem – powiedziała dr Dorota Żuchowska.

Wpisuje się to w specyfikę WSKSiM. To przecież uczelnia medialna. Uczelnia, która odkrywa człowieka w duchu przesłania: Fides, Ratio et Patria. [więcej]

TV Trwam News

drukuj