„Wielka sława to żart” – koncert ku pamięci Bogusława Kaczyńskiego w 5. rocznicę śmierci

W niedzielą 24 stycznia odbędzie się koncert „Wielka sława to żart” poświęcony pamięci Bogusława Kaczyńskiego – pianisty, miłośnika muzyki poważnej i opery. Wydarzenie będzie transmitowane online z Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju.

Koncert rozpocznie się w niedzielę o godz. 15.00 [oglądaj tutaj]. Dostęp jest bezpłatny. Autorem i reżyserem inicjatywy jest Łukasz Lech.

Podczas koncertu wystąpią: Grażyna Brodzińska, Adam Sobierajski, Małgorzata Długosz,  Krynickie Studio Baletowe im. Władysława Szlęka pod kier. Malgorzaty Malczak oraz Orkiestra Arte Symfoniko pod dyr. Mieczysława Smydy.
Gościem specjalnym będzie  dyrektor Marta Adamczyk, przedstawiciel uzdrowiska Krynica Żegiestów oraz dyrektor Krzysztof Korwin Piotrowski, przedstawiciel Fundacji Orfeo im. Bogusława Kaczyńskiego.

21 stycznia br. minęła 5. rocznica śmierci Bogusława Kaczyńskiego, uznawanego za wybitnego ambasadora polskiej i światowej muzyki.

– To twórca niezliczonych audycji telewizyjnych, książek i festiwali. Swoją wiedzą i krasomówczym talentem potrafił zainteresować muzyką klasyczną w wyjątkowy sposób. Jego życie wypełnione spotkaniami z najsławniejszymi artystami świata, obrosło prawdziwą legendą. Bogusław Kaczyński swoimi barwnymi wypowiedziami o operze, operetce, balecie, kompozytorach potrafił  skupić uwagę nawet przeciętnych  słuchaczy. Pozostawił po sobie niedościgniony styl prezentacji muzyki i miliony wielbicieli, którzy tęsknią za jego światem, gdzie muzyka łagodzi obyczaje i jest prawdziwą nadzieją. Krynica, z którą był związany przez blisko 40 lat, była jego ukochanym miastem. Uzdrowisko Krynica Żegiestów przy udziale  Fundacji Orfeo im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Fundacji Państwa i Prawa chcą uczcić tą niezwykłą postać świata muzyki. W czasie koncertu zabrzmią największe szlagiery muzyki operetkowej, a także piękne piosenki ze świata rozrywki. Wszystko po to, by łączyć pokolenia i przybliżać wysoką kulturę; pokazać różnorodność sztuki i jej wielką  uniwersalność oraz ponadczasowość – wskazują organizatorzy wydarzenia.

Bogusław Kaczyński urodził się 2 maja 1942 roku w Białej Podlaskiej. Z wykształcenie był teoretykiem muzyki i pianistą. Ukończył warszawską Akademię Muzyczną, której był profesorem w latach 1993-1996.

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl