W WSKSiM w Toruniu odbędzie się konferencja ,,Bon edukacyjny dla studentów”

,,Bon edukacyjny dla studentów” – to tytuł konferencji naukowej, która odbędzie się dziś w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II rozpocznie się o godz. 10.00 w auli WSKSiM. Podczas konferencji mowa będzie m.in. o źródłach finansowania niepublicznych szkół wyższych i problemach, z jakimi zmagają się ich studenci.

Uczestnicy spotkania będą zastanawiać się, czy obecne przepisy nie ograniczają studentom wyboru uczelni, w której ci chcą się kształcić – mówi Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.

– Wiemy doskonale, że bardzo często o wyborze tego, w jakim kierunku będą nasze dzieci się rozwijały, gdzie będą się uczyć, gdzie będą studiować, decydują czynniki ekonomiczne. Dzisiaj sytuacja jest taka, że pieniądze nie idą za studentem. Pieniądze są przeznaczane z budżetu państwa na te instytucje, które w tym budżecie są zapisane. Jeżeli chodzi o studentów, to mają oni tak naprawdę możliwość dwóch kierunków: albo pójdą kierunkiem uczelni publicznych, uczelni państwowych i wtedy mają szansę na bezpłatną naukę albo będą szły te osoby bardziej za głosem serca, będą szły do tych uczelni, w których mają pewność, że są przestrzegane pewne wartości – wskazuje Andrzej Jaworski.

Podczas naukowego spotkania w WSKSiM głos zabiorą m.in. rektor Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej w Warszawie prof. Paweł Czarnecki, rektor GSW Milenium prof. Hubert Paluch oraz studenci [zobacz więcej].

Andrzej Jaworski liczy na to, że dzisiejsza konferencja stanie się początkiem dyskusji na temat tego, w jakim kierunku powinna iść nauka w Polsce.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl