Trzeci dzień XX Forum Polonijnego w Toruniu

Dziś ostatni dzień XX Forum Polonijnego, które od piątku odbywa się w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W tym roku przyświeca mu hasło: „Wspólnie odpowiedzialni za Polskę”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.

W drugim dniu Forum udział wzięli m.in. prezydencki minister Adam Kwiatkowski, Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak oraz minister środowiska prof. Jan Szyszko. [czytaj więcej] 

Podczas wczorajszych wystąpień głos zabrał m.in. prezes zarządu PZU Paweł Surówka, który podjął temat współpracy Polonii na polu ekonomii.

– Bardzo liczymy na to, że my – jako PZU – poprzez naszą działalność inwestycyjną, gwarancyjną, a także dwa nasze banki, będziemy w stanie dalej prowadzić ekspansję. Będziemy pomagali polskim spółkom, aby stawały się coraz bardziej globalne. Liczymy tutaj bardzo na pomoc Polonii. Liczymy, że fakt, iż coraz więcej młodych ludzi interesuje się tym, co dzieje się w Polsce i myśli o powrocie, będzie przyczyniało się do tego, że przekroczenie granicy, to wejście na nowy rynek, będzie coraz łatwiejsze, a polskim spółkom będzie coraz łatwiej zdobyć pracowników, którzy odkryją wątek polski, dołączą do nich i wspólnie z nimi będą budowali obecność tych spółek za granicą – mówił Paweł Surówka.

Organizatorem wydarzenia są Marszałek Senatu RP, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej oraz Polskie Stowarzyszenie Morsko-Gospodarcze im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Patronat medialny nad forum objęły m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl