„Współczesne wyzwania polityki gospodarczej” – konferencja naukowa w WSKSiM

W WSKSiM w Toruniu trwa konferencja naukowa z cyklu „Współczesne wyzwania polityki gospodarczej”. W naukowym spotkaniu biorą udział przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego oraz ekonomiści.

Jako pierwszy głos zabrał prof. Jerzy Żyżyński, członek Rady Polityki Pieniężnej. Ekonomista mówił o wyzwaniach gospodarczych, jakie stoją przed Polską. Obecnie mierzymy się z tzw. koronakryzysem.

–  Czy ratowanie gospodarki, tak na gorąco, dało efekt? Dało taki, że ludzie mieli recesje tylko 4 proc., są oczywiście dalsze wyzwania współczesności. Te wyzwania to przede wszystkim powrót na normalną ścieżkę wzrostu. Bardzo często są stawiane pytania, kiedy na taką ścieżkę wzrostu wrócimy? Z komunikatu  wynika, że w 2022 roku czyli będziemy cierpieć skutki tej tragicznej pandemii jeszcze przynajmniej przez rok. Miałem nadzieję, jak my wszyscy, że wygaśnie ona w ciągu lata, jednak tak się nie stało – powiedział prof. Jerzy Żyżyński.

Dzisiejsza konferencja stanowi podsumowanie projektu realizowanego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia studiów podyplomowych. Uczelnia kształci specjalistów z zakresu polityki gospodarczej, finansów i bankowości.

RIRM

drukuj