fot. Zuzanna i Lena

Warsztaty medialne WSKSiM w Miejscu Piastowym

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym odbyły się edukacyjne warsztaty pt. „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”. To kolejne z serii spotkań z uczniami, które organizowane są w całej Polsce przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej.

Zajęcia w ramach warsztatów medialnych prowadzą wykładowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, realizatorzy dźwięku i wizji w Radiu Maryja i Telewizji Trwam oraz dziennikarze stacji. Tym razem w warsztatach uczestniczyli uczniowie z zespołu szkół ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym.

– W szkole zależy nam bardzo, aby uczniowie, którzy podejmują kształcenie, rozpoczynają gonitwę za wiedzą, potrafili we właściwy sposób oceniać to, co się dzieje w społeczeństwie, to co się dzieje w przestrzeni, w której żyją – mówi wicedyrektor szkoły ks. Paweł Wojakiewicz.

W ramach warsztatów uczniowie mogą wcielić się w prezenterów pogody, wiadomości sportowych czy nawet kandydata na prezydenta. Wyspecjalizowana kadra ukazuje wagę i rolę przekazu treści wizualnych i to, jak wiele może zmienić odpowiednie ustawienie świateł. Młodzież zapoznała się także z pracą w wozie transmisyjnym. Kluczowa jest także wiedz a zakresu rozróżniania informacji oraz perswazji od manipulacji.

TV Trwam News

drukuj