VII zjazd absolwentów w WSKSiM

W WSKSiM w Toruniu odbył się VII zjazd absolwentów. Dwudniowe spotkanie było połączone z „Dziękczynieniem w Rodzinie”.

Gościem specjalnym zjazdu absolwentów była w tym roku minister Małgorzata Sadurska. Szef kancelarii Prezydenta wygłosiła prelekcję na temat polityki w praktyce.

– Spotkanie było bardzo aktywne. Absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej byli zainteresowani sytuacją polityczną Polski, jak również aspektami międzynarodowymi. Byli zainteresowani działalnością prezydenta, ale również aktywnie uczestniczyli w dyskusji, co jest przejawem, oznaką WSKSiM jako dzieła wyrosłego przy Radiu Maryja, że ważny jest kontakt i ważna jest rozmowa, kontakt ze słuchaczami. Wykład w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej był bardzo aktywny, również odpowiedź na pytania absolwentów. Jestem bardzo zadowolona i bardzo szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu – powiedziała Małgorzata Sadurska.

Wśród gości obecnych na zjeździe znalazł się też Minister Środowiska Jan Szyszko. Centralnym punktem spotkania absolwentów była Msza św. w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Eucharystii przewodniczył Założyciel WSKSiM, Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR. W programie znalazły się także: spotkanie z władzami uczelni i rozmowy we własnym gronie.

Rektor uczelni. o. dr Zdzisław Klafka CSsR zwraca uwagę, że zjazd absolwentów WSKSiM to nie jest zwyczaje spotkanie integracyjne.

– To jest spotkanie, w którym budujemy polską rodzinę, ale też budujemy taką rodzinę, która pragnie być odpowiedzialna za następne pokolenia. To jest też moment szczególny dla nas wszystkich, że przekonujemy się, że warto zachęcać młodzież do studiowana na takich uczelniach, gdzie naprawdę wychowuje się prawdziwych Polaków, wychowuje się ludzi, którzy mają wspaniałą, głęboką duchowość – powiedział o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Jarosław Kierznikowicz, absolwent studiów podyplomowych z zakresu politologii i dziennikarstwa, zwraca uwagę, na szczególną atmosferę, która panuje w WSKSiM.

– Przyjeżdżają koledzy, koleżanki, spotykamy się z władzami uczelni. Ta atmosfera pozostaje w człowieku na zawsze, ponieważ jesteśmy „zarażeni” tą atmosferą, tym środowiskiem, tym, co się tutaj dzieje, i jest nam tutaj dobrze, czujemy się u siebie – powiedział Jarosław Kierznikowicz.

Zjazd absolwentów zakończyło „Dziękczynienie w Rodzinie”. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja.

RIRM

drukuj