fot. prezydent.pl

[TYLKO U NAS] Prezydent RP w liście na inaugurację roku w WSKSiM: Gratuluję toruńskiej uczelni dotychczasowego dorobku i osiągnięć organizacyjnych

Gratuluję toruńskiej uczelni dotychczasowego dorobku i osiągnięć organizacyjnych. Niechaj Państwa praca, tak istotna i cenna dla Polski, z tym i każdym kolejnym rokiem przynosi coraz lepsze owoce – napisał w liście na inaugurację roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu prezydent RP Andrzej Duda. List odczytała Grażyna Ignaczak-Bandych, dyrektor Generalny Kancelarii Prezydenta RP.

Rozpoczyna się nowy rok akademicki. Nowy rok kształcenia badań naukowych i rodzących się pasji. Kolejny rok trudnej i wytężonej, a zarazem fascynującej pracy intelektualnej. Z tej okazji pragnę serdecznie pozdrowić wszystkich Państwa zgromadzonych na uroczystej inauguracji roku akademickiego 2018/2019 w WSKSiM w Toruniu – napisał prezydent RP.

Gratuluję toruńskiej uczelni dotychczasowego dorobku i osiągnięć organizacyjnych – wskazał najwyższy przedstawiciel państwa polskiego.

Niechaj Państwa praca, tak istotna i cenna dla Polski, z tym i każdym kolejnym rokiem przynosi coraz lepsze owoce. Tegoroczna inauguracja ma charakter szczególny, gdyż odbywa się w wyjątkowym czasie – obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – zaznaczył w liście Andrzej Duda.

Przez 100 laty odrodziła się Rzeczpospolita akademicka. Nie sposób przecenić zasług uczonych i studentów w duchowych zmaganiach o zachowanie tożsamości narodowej i wiary Polaków w odzyskanie własnego suwerennego państwa w okresie zaborów – przypomniał prezydent RP.

Nie sposób przecenić również dokonań tych, którzy całym umysłem i sercem służyli odrodzonej niepodległej ojczyźnie. Ich wielkie osiągnięcia przyczyniły się do podniesienia kraju ze zniszczeń wojennych i odbudowy przez nasz naród wolnej Rzeczpospolitej. Świętowanie jubileuszu kieruje nasze myśli nie tylko wstecz, ale też ku teraźniejszości i przyszłości. Chcę podziękować ludziom nauki, którzy dzisiaj kontynuują służbę na rzecz dobra wspólnego i pomyślności rodaków. Dziękuję za to, że swoim codziennym wysiłkiem dydaktycznym i badawczym umacniają Państwo suwerenną Rzeczpospolitą – wskazał w liście Andrzej Duda.

Transmisję poszczególnych punktów uroczystości można oglądać na antenie TV Trwam oraz przez internet [tutaj].

RIRM

drukuj