fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] M. Zaleski: W gospodarce nie ma potencjału bez etyki

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych to firma, która działa na całym świecie. Liderem w opomiarowaniu jest z kolei firma Apator. Potrafimy być także kooperantem największych światowych firm. To przykłady tych wielkich, ale decydują te średnie i mniejsze – powiedział podczas konferencji naukowej „Przedsiębiorczość w Polsce – nowe perspektywy rozwoju” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej  prezydent Torunia Michał Zaleski.

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa konferencja „Przedsiębiorczość w Polsce”. Głos zabrał między innymi prezydent Torunia, który podkreślił, że nie ma gospodarki bez etyki.

– W gospodarce nie ma potencjału bez etyki. My, w Toruniu, wiemy o tym już od średniowiecza, bo Mikołaj Kopernik był nie tylko astronomem, napisał także „Traktat o monecie”, więc dawał także podstawy ekonomicznego myślenia o pieniądzach. Z dumą wspominamy w Toruniu rok 1645, kiedy w Toruniu odbywało się Colloquium charitativum – braterska rozmowa różnych wyznań, także tych, którzy odpowiadali za funkcjonowanie gospodarcze swoich krajów – wskazał Michał Zaleski.

Prezydent Torunia wskazał, że potencjał gospodarki to przede wszystkim małe firmy, które stanowią jej fundament.

– Gospodarka Torunia jest dla nas przedmiotem szczególnego zainteresowania. To 27 tys. firm i około 90 tys. osób zatrudnionych w tych firmach. Potencjał gospodarczy rośnie. Ostatnie cztery lata to wzrost, który ograniczył bezrobocie do poziomy 4 proc. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych to firma, która działa na całym świecie. Liderem w opomiarowaniu jest z kolei firma Apator. Potrafimy być także kooperantem największych światowych firm. To przykłady tych wielkich, ale decydują te średnie i mniejsze. Te 27 tys. firm – dodał.

radiomaryja.pl

drukuj