fot. twitter.com

Podlaskie: Leśnicy zachęcają do wybrania i kupienia choinki na święta prosto z plantacji

Ok. 10. tys. świątecznych drzewek na Boże Narodzenie przygotowali leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. W sobotę i w niedzielę można wybrać, samemu wyciąć i kupić takie drzewko w Nadleśnictwie Knyszyn.

W ten sposób leśnicy chcą zachęcić okolicznych mieszkańców do zakupu naturalnych drzewek.

Akcja w Nadleśnictwie Knyszyn odbywa się w Przewalance niedaleko Białegostoku. Od rana akcja cieszy się dużym zainteresowaniem – poinformował w sobotę rzecznik RDLP w Białymstoku Jarosław Krawczyk.

„Zainteresowanie jest olbrzymie, przyjeżdżają całe rodziny z dziećmi, z psami, wszyscy chodzą, wybierają, niektórzy z miarkami, by na pewno wybrać tę idealną” – powiedział Krawczyk.

Plantacja ma ponad 2 ha, leśnicy posadzili na niej w tym roku osiem tysięcy świerków pospolitych i srebrzystych. Jarosław Krawczyk powiedział, że jest ogromny wybór i liczy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dodał, że od rana Przewalankę odwiedziło już ponad 100 osób, a to dopiero – jak zauważył – niecałe trzy godziny akcji.

W sobotę akcja potrwa do 14.00, a w niedzielę wybrać choinkę będzie można w godzinach 9.00-14.00. Jak zapewnia RDLP, leśnicy pożyczą sprzęt do ścinania i pomogą zapakować drzewko do samochodu.

Podobna akcja odbędzie się 21 grudnia w Nadleśnictwie Białowieża. Tam – jak informują leśnicy – przygotowano blisko trzy tys. świerków do wycięcia.

Oprócz tych dwóch akcji, świąteczne drzewka na sprzedaż przygotowały wszystkie nadleśnictwa z regionu. Leśnicy będą sprzedawać choinki także przed świętami prawosławnymi. Boże Narodzenie, według kalendarza juliańskiego, którym posługuje się polska Cerkiew, przypada 7-8 stycznia.

„Żywa choinka świąteczna, to coś więcej niż zwykłe drzewko. Swoją obecnością, wystrojem i zapachem zapewnia prawdziwy świąteczny klimat w domu. Dlatego też warto wybrać ją świadomie i cieszyć się jej dłuższą świeżością w domu, w porównaniu do choinek wcześniej wyciętych i sprzedawanych w innych miejscach w mieście” – podkreślają w informacji prasowej leśnicy.

Jarosław Krawczyk poinformował, że na terenie RDLP w Białymstoku, w północno-wschodniej Polsce, plantacji choinkowych jest ok. 50 ha.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl