Podlaskie: zlikwidowano trzy plantacje konopi

Podlaska policja i straż graniczna zlikwidowała kolejne plantacje konopi indyjskich. Uprawy znaleziono w powiatach: kolneńskim, pilskim i białostockim. Funkcjonariusze zabezpieczyli też kilkanaście kilogramów marihuany. W sumie czarnorynkowa wartość narkotyków to blisko 800 tys. zł.

Jak poinformowała w czwartek podlaska policja, mundurowi znaleźli dwie plantacje konopi z ponad 100 krzakami roślin. Zabezpieczono też kilkanaście kilogramów marihuany. Czarnorynkowa wartość tych narkotyków – jak podaje policja – to blisko 700 tys. zł.

„To jedno z największych pod względem wartości zabezpieczeń narkotyków podlaskiej policji w tym roku” – powiedziała w czwartek PAP Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego Wojewódzkiej Komendy Policji w Białymstoku.

Jak informuje policja, plantacje znajdowały się na terenie powiatu kolneńskiego i piskiego, jedna – na podmokłym i niedostępnym terenie, druga – w lesie. W obu tych miejscach zabezpieczono w sumie 105 krzaków konopi, z których można byłoby uzyskać ponad 2 kg suszu. W ramach przeszukań posesji osób, które miały prowadzić uprawę narkotyków znaleziono też 17 kg marihuany oraz 37 g amfetaminy.

Policjanci zatrzymali braci, 36- i 49-latka, którzy są podejrzani o uprawę i posiadanie narkotyków. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Plantację konopi na terenie powiatu białostockiego zabezpieczyli podczas służbowych czynności pogranicznicy z Bobrownik – poinformowała w czwartek w komunikacie rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Katarzyna Zdanowicz.

Funkcjonariusze zabezpieczyli tam 60 krzaków konopi indyjskich, namiot służący do uprawy tych roślin oraz kilkadziesiąt gramów marihuany. Jak powiedziała Zdanowicz, z zabezpieczonych roślin można byłoby uzyskać około 3 kg marihuany, której czarnorynkowa wartość wynosi ok. 90 tys. zł. Dodała, że dalsze postępowanie prowadzą funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Bobrownikach.

Za posiadanie znacznej ilości konopi grozi kara do 8 lat więzienia.

To nie jedyne plantacje konopi indyjskich zlikwidowane ostatnio na Podlasiu. Na początku lipca policjanci, także w powiecie kolneńskim, znaleźli bowiem dwie inne uprawy. W sumie na nich rosło ok. 700 krzaków konopi. Ich czarnorynkowa wartość – jak informowała wtedy policja – to blisko pół mln zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl