fot. Monika Bilska

W WSKSiM trwają obrony prac dyplomowych. Dr D. Żuchowska: To szczególny moment, kiedy możemy obserwować efekty prac studentów pod czujnym okiem promotorów

Obrona prac dyplomowych to szczególny moment, kiedy możemy obserwować efekty pracy studentów, efekty pracy z promotorami, pod których czujnym okiem przygotowywali swoje pierwsze prace naukowe – powiedziała dr Dorota Żuchowska, dziekan Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w czwartkowych aktualnościach dnia na antenie Radia Maryja.

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej trwają obrony prac dyplomowych. Jest to szczególne wydarzenie dla całej społeczności akademickiej.

– Rzeczywiście to bardzo radosny czas, dlatego że studenci, którzy kończą studia I stopnia – licencjackie czy inżynierskie albo studia II stopnia –  magisterskie, przedstawiają przed komisją swoje prace dyplomowe, otrzymują pytania na temat tych prac dyplomowych i uzyskują w sposób formalny tytuł licencjata, inżyniera bądź też magistra […]. Obrona prac dyplomowych to szczególny moment, kiedy możemy obserwować efekty pracy studentów, efekty pracy z promotorami, pod których czujnym okiem przygotowywali swoje pierwsze prace naukowe – podkreśliła dr Dorota Żuchowska.

Całość egzaminów odbywa się stacjonarnie, ale bywały wyjątki.

Zdarza się tak, że niektórzy promotorzy czy recenzenci łączą się z nami  online, żeby uczestniczyć w egzaminach dyplomowych […]. W indywidualnych przypadkach, czy to chodzi o studentów, czy o wykładowców, takie połączenia online bardzo pomagają – podkreśliła dziekan WSKSiM.

Dr Dorota Żuchowska zwróciła uwagę, że prace dyplomowe były na wysokim poziomie.

Bardzo się cieszymy, że mimo iż to jest termin wrześniowy – potocznie uważamy, że w czerwcu są prace na wyższym poziomie –  to okazuje się, że nie! Niektórzy pracowali pilnie całe wakacje i również we wrześniu mamy bardzo ciekawe prezentacje  – stwierdziła.

Gość Radia Maryja przypomniała, że oprócz radości z obron prac dyplomowych uczelnia cieszy się nowymi kierunkami studiów. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej od nowego roku akademickiego będzie prowadzić zajęcia na specjalności pielęgniarstwo.

– Jestem na etapie rozmów z osobami, które będą prowadziły zajęcia na tym kierunku i organizujemy też proces kształcenia tak, żeby mógł przebiegać w dogodny sposób, zarówno dla osób, które są na studiach dziennych, jak i tych osób, które są na studiach zaocznych, dla pracujących – poinformowała dr Dorota Żuchowska.

Dziekan WSKSiM ma nadzieję, że kierunek pielęgniarski przyciągnie liczne grono osób zainteresowanych kształceniem.

Trzeba podkreślić, że kierunek (pielęgniarski – red.) musi spełniać wszystkie standardy związane z jego prowadzeniem. Posiada też akredytacje, nie tylko ministra nauki i szkolnictwa wyższego, ale też ministerstwa zdrowia. Specjalna komisja sprawdzała, czy mamy taką akredytację na trzy lata, żeby móc kształcić na tym kierunku. Mam nadzieję, że będzie to kierunek, który po czasie okaże się jest najchętniej wybieranym na naszej uczelni – zaznaczyła dr Dorota Żuchowska.

Zapotrzebowanie na pielęgniarki na rynku pracy jest ogromne.

Na takie pielęgniarki, które są wykształcone nie tylko pod względem praktycznym, nie tylko pod względem umiejętności, ale należy też podkreślić pod względem etycznym […] i to czego uczy nasza uczelnia – troska o człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci – posumowała dziekan.

Całą rozmowę z dr Dorotą Żuchowską można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl