fot. Monika Bilska

[NASZ TEMAT] A. Jaworski podczas konferencji WSKSiM „Nowe perspektywy rozwoju”: Mam nadzieję, że ta konferencja da wiele cennych informacji i odpowie na wiele kwestii

Dzisiaj spotykamy się, aby rozmawiać o przedsiębiorczości w Polsce, o nowych perspektywach rozwoju. I mam nadzieję, że ta konferencja da wszystkim państwu wiele cennych informacji i odpowie na wiele kwestii, problemów. Tym bardziej, że z kim najlepiej rozmawiać na te tematy, jak nie z naszymi specjalnymi gośćmi, zarazem naszymi prelegentami – mówił Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II, rozpoczynając konferencję naukową „Przedsiębiorczość w Polsce – nowe perspektywy rozwoju” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbywa się konferencja „Nowe perspektywy rozwoju”. Zaproszonych gości przywitał Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.

– 1 kwietnia 2016 roku w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się pierwsza konferencja gospodarcza Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II dotycząca firm rodzinnych – „Firmy rodzinne szansą polskiej gospodarki”. Wielu komentatorów, zwłaszcza tych związanych z mediami lewicowymi, liberalnymi, wyraziło zdziwienie, że właśnie w tej sali na zaproszenie Ojca Dyrektora dr. Tadeusza Rydzyka CSsR spotkali się właściciele firm prywatnych (zwłaszcza tych małych), spotkali się przedsiębiorcy i to był duży szok. Ale później okazało się, że tego typu spotkania są potrzebne – mówił Andrzej Jaworski.

– Te spotkania, te konferencje zawsze były z tym przesłaniem naszego wielkiego rodaka, patrona naszego Instytutu św. Jana Pawła II, który powiedział do nas, że troska o naród jest troską i zadaniem każdego obywatela – dodał.

Podczas konferencji zostaną poruszone tematy związane z przedsiębiorczością w Polsce oraz z perspektywami jej rozwoju.

– Dzisiaj spotykamy się, aby rozmawiać o przedsiębiorczości w Polsce, o nowych perspektywach rozwoju. I mam nadzieję, że ta konferencja da wszystkim państwu wiele cennych informacji i odpowie na wiele kwestii, problemów. Tym bardziej, że z kim najlepiej rozmawiać na te tematy, jak nie z naszymi specjalnymi gośćmi, zarazem naszymi prelegentami. Jeżeli mamy mówić o tym, jak firmy duże, państwowe mają współpracować z tymi firmami prywatnymi, często jednoosobowymi, rodzinnymi, to z kim najlepiej rozmawiać, jak nie z będącym razem z nami wicepremierem i ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem – podkreślał przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.

radiomaryja.pl

drukuj