WSKSiM: odbyła się konferencja „Firmy rodzinne szansą polskiej gospodarki”

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się dziś konferencja gospodarcza organizowana przez Instytut im. św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość”. Tytuł spotkania to „Firmy rodzinne szansą polskiej gospodarki”. Gościem specjalnym wydarzenia była premier Beata Szydło.

– Pan Bóg, jak stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, powiedział: rozwijajcie się. Jeżeli szanujemy człowieka, to najpierw ze względu na to, że jest obrazem Bożym. Żeby szanować człowieka, trzeba mu dać chleb; trzeba by ludzie żyli dostatnie – mówił Dyrektor Radia Maryja i rektor-założyciel WSKSiM o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Premier RP Beata Szydło podkreśliła, że rodzina jest i będzie priorytetem Polskiego rządu. Stawiamy na rozwój i rodzinę – dodała.

– My zapraszamy wszystkich inwestorów, chcemy by tu się rozwijały różne firmy, żeby inwestowano (…). Polska gospodarka potrzebna jest nie dla obecnego biznesu, ale dla Polskich rodzin – wskazała szefowa polskiego rządu.

Na konferencji obecna była także minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Firma rodzinna to nie tylko miejsce pracy i troski o majątek, lecz także miejsce przekazywania m.in. wartości rodzinnych i zawodowych oraz zachowania odpowiedzialności społecznej – podkreślała polityk. [czytaj więcej] 

– Zgodnie z założeniami Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju celem projektowanych rozwiązań dla biznesu jest stymulowanie wzrostu polskich firm tak, by małe firmy stawały się średnimi, średnie dużymi, a duże championami polskiej gospodarki, o czym mówił wicepremier Matusz Morawiecki – mówiła w wykładzie minister rodziny

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj