Młodzież żywo uczestniczyła w warsztatach WSKSIM

W Puławach i Lublinie odbyły się  wyjazdowe warsztaty dziennikarskie organizowane przez WSKSiM. Uczestniczyło w nich 300 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W pierwszej części warsztatów młodzi ludzie poznali sekrety mediów. Młodzież interaktywnie uczestniczyła w przygotowanym dla nich wykładzie.

Po części głównej uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy warsztatowe: prasowo-internetową, radiową i telewizyjną. Młodzi zapoznali m.in. się z funkcjonowaniem wozu transmisyjnego.

– Dzisiaj warsztaty odbyły się w Puławach. Były to zajęcia dla uczniów gimnazjum. W pierwszej części młodzi ludzie mogli poznać sekrety mediów, ich historię i funkcjonowanie. Większość z nich nie zdawała sobie sprawy jak wielki wpływ na ich życie mają media. W drugiej części, która składała się z zajęć prasowo-internetowych, radiowych i telewizyjnych, młodzież uczestniczyła bardzo interaktywnie. Nie zabrakło informacji na temat bezpieczeństwa w sieci, konstruowania artykułu prasowego, czy też montażu radiowego i telewizyjnego. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość wejścia do wozu transmisyjnego oraz poznania zasad jego funkcjonowania – powiedziała Monika Niżnik, studentka WSKSiM.

Wczoraj natomiast ekipa warsztatowa prezentowała uczniom z Lublina możliwości, jakie niesie za sobą studiowanie w Wyższej Szkole Kultury Medialnej i Społecznej.

– W czwartek na zajęciach prowadzonych przez specjalistów z TV Trwam oraz Radia Maryja oraz studentów WSKSiM uczestniczyło ponad 300 gimnazjalistów i licealistów z Lublina i okolic zebranych w zespole szkół im. Jana Pawła II. Reakcja młodych uczestników na zaprezentowany materiał była bardzo niespodziewana, wszyscy reagowali ochoczo, włączali się do zajęć – dodała Monika Niżnik.

Inicjatorem warsztatów była pani poseł Gabriela Masłowska.

Wypowiedź Moniki Niżnik


Pobierz Pobierz

RIRM


Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży w Lublinie

drukuj