[TYLKO U NAS] Prezes BOŚ w WSKSiM: Zawsze byliśmy obecni w systemie wspierania ekologii

Liczymy, że kolejne zmiany prawa pozwolą nam jeszcze bardziej ugruntować naszą pozycję w realizacji projektów ekologicznych – podkreślił w piątek w swoim wystąpieniu podczas konferencji „Gospodarcza suwerenność” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu Bogusław Białowąs, prezes Banku Ochrony Środowiska.

Jak wskazał, „misją BOŚ jest połączenie biznesu z ekologią z korzyścią zarówno dla klientów, jak i samego środowiska”.

– Wizją banku jest dynamiczne zwiększanie swojej aktywności i obecności na polskim rynku w sektorze finansowym oraz bycie bankiem pierwszego wyboru dla wszystkich podmiotów, zarówno instytucji, jak i osób fizycznych, które będą chciały realizować projekty proekologiczne – zaznaczył.

Prezes BOŚ dodał, że wartości, które od lat realizuje Bank, „to odpowiedzialność i zaangażowanie, a przede wszystkim satysfakcja klienta i ciągłe doskonalenie po naszej stronie”.

– Chcemy, aby nasi pracownicy – podobnie jak w małych instytucjach – byli otwarci dla wszystkich klientów. Budujemy relacje z naszymi klientami, jesteśmy dla nich pomocą i stoimy przed nimi otworem, realizując odpowiedzialną strategię bycia obecnym w szeroko rozumianym sektorze ekologicznym – powiedział.

Prelegent wspomniał także o akcjonariacie BOŚ. To głównie polskie podmioty państwowe – wskazał.

– Naszym głównym akcjonariuszem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej posiadający ponad 50 proc. wartości akcji. Są to także PFR oraz Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych – podkreślił.

Jeżeli chodzi o portfel ekologiczny – tę najważniejszą część, którą zajmuje się BOŚ – jest to teraz ponad 5 mld złotych – zaznaczył.

– Struktura tego portfela pokazuje, że jesteśmy obecni w różnych przedsięwzięciach ekologicznych. Są to przedsięwzięcia tzw. twarde, typowo ekologiczne, ale też i miękkie, gdzie mamy połączenie korzyści ekonomicznych z funkcją ekologiczną, pozwalającą na mniejsze zużycie materiałów – tłumaczył prezes BOŚ.

Bank jest obecny w systemie wspierania ekologii. Od 1996 roku, jako jedyna instytucja finansowa w Polsce, liczymy efekt ekologiczny – powiedział.

– Niestety, (…) na skutek działań w ostatnich latach, decyzją parlamentu, wyjęto BOŚ z istotnego elementu (…) pozbawiając go pewnej uprzywilejowanej roli. Pomimo wszystko, BOŚ nie poddał się. Cały czas jest obecny i liczymy, że kolejne zmiany prawa pozwolą nam jeszcze bardziej ugruntować naszą pozycję w realizacji projektów ekologicznych – mówił Bogusław Białowąs, prezes BOŚ.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl