WSKSiM: W czwartek konferencja konsultacyjna projektu Polityki Surowcowej Państwa

W najbliższy czwartek w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się konferencja konsultacyjna projektu Polityki Surowcowej Państwa.

Spotkanie poświęcone będzie tematyce pozyskiwania surowców ze złóż kopalin i ciepłu ziemi. Panele dyskusyjne obejmować będą zagadnienia związane z energią geotermalną oraz surowcami chemicznymi stanowiącymi bazę zasobową regionu.

Ponadto uczestnicy będą rozmawiać nt. zapisów projektu Polityki Surowcowej Państwa oraz możliwych rozwiązań wdrożeniowych, zmierzających m.in. do wykorzystania energii ciepła ziemi.

O szczegółach mówi wiceminister środowiska i Główny Geolog Kraju Mariusz Orion Jędrysek.

Będziemy tym razem mówić o problemie oferty surowcowej Polski w zakresie węglowodorów i innych kopalin. Chcemy poruszyć również sprawy związane z geotermią. Będą dyskutowali ci, którzy są już beneficjatami, którzy mają ujęcia geotermalne w swoich gminach, jak również ci, którzy aplikują. Pokażemy, jak zrobić, jak wykorzystywać, jakie są warunki itd. Porozmawiamy także ogólnie o potencjale geotermalnym Polski, problemach oraz jak je należy rozwiązywać. Serdecznie zapraszam na spotkanie – zaznacza Mariusz Orion Jędrysek.

Organizatorem toruńskiej konferencji są: Ministerstwo Środowiska oraz WSKSiM. Jest ona częścią odbywających się w całej Polsce spotkań konsultacyjnych, których zwieńczeniem ma być opracowanie dokumentu nt. Polityki Surowcowej Państwa.

Jak poinformował wiceminister Mariusz Orion Jędrysek, w przeddzień konferencji w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbędzie się również spotkanie Krajowego Duszpasterstwa Geologów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl