fot: Ewa Sądej/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] Ks. bp Bronakowski: Polskość musi kojarzyć się z umiarem i abstynencją

Polskość nie może kojarzyć się pijaństwem; polskość musi kojarzyć się z umiarem i abstynencją – powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski. Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości zaapelował o całkowitą abstynencję na czas Wielkiego Postu, a nawet przez 100 dni na 100-lecie niepodległości.

Ks. bp Bronakowski sprawował Mszę św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Eucharystia poprzedziła dwudniową konferencję „Wolni w Chrystusie” w WSKSiM, poświęconą przeciwdziałaniu alkoholizmowi i innym uzależnieniom.

Wolność Polski wiele kosztowała kolejne pokolenia naszych rodaków. Dzisiaj my tę wolność niesiemy jak bezcenny dar, który chcemy przekazać kolejnym pokoleniom. Aby tej wolności nie osłabiać, aby jej nie stracić, musimy troszczyć się o trzeźwość narodu. Nie jest to nowatorskie przesłanie. Doskonale rozumieli to nasi przodkowie. Dzisiaj aż trudno nam uwierzyć, że kiedyś jako naród spożywaliśmy zaledwie ok. 1 litra czystego alkoholu na głowę rocznie. Dziś ten poziom jest 10-krotnie wyższy. To skutek tragicznych procesów, jakich doświadczaliśmy w ostatnich dekadach – zaznaczył ks. bp Bronakowski.

Patronat nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja, TV Trwam i „Nasz Dziennik”. Konferencję transmituje internetowa telewizja Tilma. Konferencję można oglądać na żywo [tutaj].

RIRM

drukuj