Toruń: Rozpoczęło się XX Forum Polonijne w WSKSiM

Od Mszy św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczęło się o godz. 18.00 XX Forum Polonijne. Spotkanie przebiega pod hasłem „Wspólnie odpowiedzialni za Polskę”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.

Współorganizatorem Forum jest marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Spotkanie przedstawicieli środowisk polonijnych potrwa do niedzieli.

Po Eucharystii oficjalnego rozpoczęcia jubileuszowego Forum Polonijnego w auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej dokonają marszałek Senatu Stanisław Karczewski i Marian Banaś, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Na inauguracji będzie obecny także wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

W sobotę 29 kwietnia wykłady wygłoszą m.in.: Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w MSZ („Promocja edukacji polskiej za granicami kraju”), filozof prof. Piotr Jaroszyński („Pielęgnowanie polskiej kultury za granicą”), marszałek Senatu Stanisław Karczewski („Wspólnie odpowiedzialni za Polskę”) i minister środowiska prof. Jan Szyszko („Troska o dobro wspólne Ojczyzny moralnym obowiązkiem każdego polityka”).

W niedzielę 30 kwietnia o godz. 9.45 o. dr Marek Raczkiewicz CSsR, korespondent Radia Maryja w Hiszpanii, wygłosi wykład pt. „Odpowiedzialność Polonii Europy Zachodniej za Ojczyznę”.

O godz. 10.45 nastąpi podsumowanie oraz zakończenie XX Forum Polonijnego w WSKSiM.

RIRM

drukuj