USA wezwały RB ONZ do działań ws. Korei Płn.

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson ostrzegł dzisiaj, że groźba północnokoreańskiego ataku na Japonię oraz Koreę Południową jest realna, i wezwał Radę Bezpieczeństwa ONZ do działania „zanim Korea Północna to uczyni”.

Występując na forum Rady, Tillerson zaapelował do wspólnoty międzynarodowej o ścisłe przestrzeganie nałożonych na Koreę Północną międzynarodowych sankcji oraz zawieszenie stosunków dyplomatycznych z Pjongjangiem bądź też obniżenie ich rangi.

– Z każdym kolejnym wybuchem i testem rakietowym Korea Północna popycha Azję Północno-Wschodnią i świat coraz bliżej ku niestabilności i szerszemu konfliktowi. Groźba północnokoreańskiego ataku na Seul lub Tokio jest realna – powiedział Rex Tillerson.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl