Goście z Turcji w WSKSiM

Od 11 do 16 stycznia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu goszczą pracownicy Biura ds. Studentów z Uniwersytetu w Stambule. Polska uczelnia współpracuje z tureckim uniwersytetem w ramach programu Erasmus Plus.

Biuro Współpracy Międzynarodowej i Międzyuczelnianej działające w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, prowadzi współpracę z ośrodkami akademickimi i instytucjami z Europy, Azji, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Afryki i Australii. Współpraca ta obejmuje, wymianę studentów oraz wykładowców, wykłady gościnne znanych profesorów i praktyków oraz corocznie organizowane Międzynarodowe Kongresy Naukowe.

Pobyt pracowników Biura ds. Studentów z Uniwersytetu w Stambule ma służyć wymianie doświadczeń pomiędzy stambulskim Uniwersytetem Kultury i Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, ale też i rozmowie o tym jak tę współpracę intensyfikować.

– Osoby te chcą się dowiedzieć: jak funkcjonuje nasza uczelnia? W jaki sposób prowadzimy rekrutację w ramach programu Erasmus? Jakimi zasadami się kierujemy i jak organizowane są u nas dni adaptacyjne dla studentów z Turcji? – wyjaśniła dr Anna Rakowska.

Goście z Turcji spotkali się także z władzami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, odwiedzili siedzibie Radia Maryja oraz TV TRWAM. W planach jest także zwiedzanie Torunia.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj