fot. PAP/Grzegorz Momot

Sytuacja na drogach wciąż jest trudna

Kierowcy powinni dziś znacznie zwolnić. Sytuacja na drogach jest wciąż trudna. W wielu regionach Polski utrzymuje się mgła, pada marznący deszcz czy intensywny śnieg.

Choć mróz nieco ustąpił to wciąż wiele dróg w Polsce pokrytych jest lodem. Służby apelują o rozważną i bezpieczną jazdę.

Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA mówi, że dyrekcja podejmuje prewencyjne działania by polepszyć sytuację na drogach.

Wysyłamy sprzęt, posypujemy solą drogi, tak, aby śnieg od razu mógł się rozpuścić i studzienkami, które są udrażniane odpływał z drogi. Jutro, w godzinach porannych możemy spodziewać się opadów śniegu. W województwie pomorskim może go spaść nawet do ośmiu centymetrów. Co za tym idzie, rano możemy spodziewać się pewnych utrudnień wynikających z tych opadów, ale także z temperatury ujemnej w nocy a dodatniej wieczorem, czyli ewentualnych lokalnych śliskości. Staramy się je likwidować, i to robimy dzięki posypywaniu prewencyjnym solą. Jak tylko te opady występują lub tuż przed nimi, a także po ich wystąpieniu usuwamy błoto pośniegowe – wyjaśnił Jan Krynicki.

Z informacji medialnych wynika, że warunki drogowe szczególnie na Śląsku są trudne. Tamtejsza policja odnotowała ok. 40 kolizji.

RIRM

drukuj