Rząd obiecuje budowę nowych dróg

1770 kilometrów nowych odcinków dróg ekspresowych i autostrad ma powstać do 2020 roku – zakłada rządowy program budowy dróg. Ponadto wybudowanych ma zostać 35 obwodnic miast.

Nacisk zostanie położony na budowę dróg ekspresowych, które mają połączyć wszystkie miasta wojewódzkie z Warszawą i siecią dróg szybkiego ruchu. Obecnie są prowadzone konsultacje międzyresortowe dotyczące projektu.

Budowa planowanych tras pochłonie prawie 95 mld zł – informuje jeden z dzienników. Z unijnych środków na budowę dróg uda się pozyskać około 39 mld. Reszta zostanie sfinansowana z Krajowego Funduszu Drogowego oraz budżetu państwa.

Poseł Jerzy Polaczek, były minister transportu, stwierdził, że rząd PO-PSL bezwładnie kontynuuje bądź rozpoczyna projekty budowy dróg wpisane w perspektywę 2007-2013.

W 2011 roku rząd przesunął bardzo wiele projektów inwestycyjnych, które miały być gotowe do 2020 roku na jeszcze dalszą, bliżej nieokreśloną przyszłość. Dzisiaj Polska potrzebuje przede wszystkim pełnej sieci odcinków autostrad A1, A2 i A4 i do dzisiaj mimo tego, iż mieliśmy w 2012 roku Mistrzostwa ,,Euro 2012”, żaden pełny odcinek autostrady w Polsce nie jest gotowy – zauważa poseł Jerzy Polaczek.

Były szef resortu transportu przypomina także obietnice składane przez wicepremier Bieńkowską – dotyczące przedstawienia do 30 września projektu poboru opłat na autostradach.

Minister pełni już funkcję komisarza, a nowa minister Maria Wasiak milczy w tej sprawie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl