[TYLKO U NAS] F. Gorczyca z Alior Bank: Trzeba wspierać nowe firmy  

Ważne, by bank wspierał polskie firmy, zwłaszcza w ekspansji międzynarodowej – mówił w piątek na odbywającej się w WSKSiM Konferencji „Gospodarcza Suwerenność” Filip Gorczyca, wiceprezes zarządu Alior Banku S.A. Finansista wygłosił referat w bloku zatytułowanym „Na straży suwerenności gospodarczej”.

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja dot. polskiej gospodarki. Obok szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego i założyciela Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, swoje wykłady zaprezentowali prezesi sześciu polskich banków. [czytaj więcej]

Ważne, żeby w Polsce powstawało dużo nowych firm; o tym, gdzie polska gospodarka będzie znajdować się za 20 lat będą decydować firmy, które dopiero powstają – podkreślał wiceszef Alior Banku Filip Gorczyca.

– Patrząc na listę największych spółek na świecie, to znaczna część tych spółek kilkadziesiąt lat temu nie istniała. Niektóre nie istniały jeszcze nawet kilkanaście lat temu – jak np. Facebook. W takim dynamicznym świecie żyjemy, więc trzeba wspierać nowe firmy – mówił Filip Gorczyca dodając, że „Alior Bank jest właśnie taką firmą, bo powstał zaledwie 10 lat temu, całkowicie od zera”.

Jak wskazywał, istotne jest również, by wspomniane firmy powstawały „w sektorach, z którymi wiąże się wysoki kapitał intelektualny”.

-­ Niewątpliwie sektor finansowy takim segmentem jest, zwłaszcza że Alior Bank odróżnia się od większości banków swoją nowoczesnością – przekonywał.

Wśród innych aspektów ważnych dla wzmacniania polskiej gospodarki wiceszef Alior Banku wymienił m.in. potrzebę szybkiego rozwoju polskich firm, innowacyjność i bliskość z lokalną społecznością.

Jeżeli takich firm jak Alior Bank będzie powstawało więcej, „możemy być spokojni o przyszłość polskiej gospodarki – zapewnił.

RIRM

drukuj