fot. Monika Bilska

Konferencja „Przedsiębiorczość w Polsce” w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się dzisiaj kolejna konferencja z cyklu „Przedsiębiorczość w Polsce”. Tym razem uczestnicy będą rozmawiać o nowych perspektywach rozwoju.

Spotkanie poprzedzi Msza św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. W ramach konferencji z prelekcjami wystąpią między innymi: wicepremier Jacek Sasin, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz oraz szef resortu cyfryzacji Marek Zagórski.

Słowo wstępne wygłosi o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, rektor-założyciel WSKSiM. W planie są także wystąpienia między innymi polskich przedsiębiorców.

Nie było dotąd takiej konferencji, która skupiałabym się na nowym kierunku w rozwoju przedsiębiorczości – wskazuje przewodniczący rady Instytutu „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II Andrzej Jaworski.

– Konferencja z udziałem wicepremiera Jacka Sasina ma pokazać, jak będzie wyglądała nowa perspektywa dla polskich przedsiębiorców zwłaszcza w kontekście współpracy pomiędzy firmami państwowymi, gdzie państwo ma większość kapitału, a dużymi, małymi i średnimi firmami prywatnymi. Myślę, że to będzie bardzo ciekawa dyskusja, wymiana poglądów. Nie było jeszcze nigdzie w naszym kraju żadnej dyskusji, konferencji na ten temat – podkreśla Andrzej Jaworski.

Organizatorami konferencji są Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Instytut „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły między innymi Radio Maryja i „Nasz Dziennik”. Transmisje wybranych wykładów przeprowadzą Radio Maryja i Telewizja Trwam.

RIRM/TV Trwam News

drukuj