fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

W WSKSiM rozpoczęły się warsztaty dla młodzieży polonijnej

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęły się warsztaty dla młodzieży polonijnej. Prowadzą je znani historycy, profesjonalni dziennikarze i doświadczeni lektorzy. Uczestnicy mają zapewnioną opiekę wychowawcy.

Warsztaty mają pomóc młodym Polakom poprawić znajomość języka ojczystego, lepiej zrozumieć najnowszą historię Polski oraz zapoznać się z pracą dziennikarza.

Jak zaznacza Katarzyna Cegielska, dyrektor administracyjny WSKSiM w Toruniu, na uczestników czeka wiele atrakcji.

W ramach warsztatów przygotowaliśmy 40 godzin z języka polskiego, historii Polski, zwiedzanie pięknego Torunia, Telewizji Trwam, Radia Maryja. Będą także wycieczki do Warszawy – Muzeum Powstania Warszawskiego, Sejmu RP. Pewną innowacją jest to, że proponujemy młodzieży 16 godzin warsztatów radiowo-telewizyjnych. Jesteśmy uczelnią, która słynie z dobrych praktyk dziennikarskich i chcemy się tą wiedza podzielić z młodzieżą, która chce podszlifować znajomość języka polskiego – podkreśla Katarzyna Cegielska.

Warsztaty rozpoczęły się w niedzielę i potrwają do 17 lipca. Za miesiąc także w WSKSiM w Toruniu odbędą się wakacyjne warsztaty dla młodzieży pt. ”Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

RIRM

drukuj