WSKSiM: Trwa konferencja „Gospodarcza Suwerenność” z udziałem Premiera RP

W murach Wyższej Szkoły Kultury Społeczne i Medialnej w Toruniu trwa konferencja „Gospodarcza Suwerenność” z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Wśród prelegentów znaleźli się prezesi i wiceprezesi banków, w tym: Pekao S.A., PKO BP, BGK czy Banku Pocztowego. W spotkaniu uczestniczą też inni przedstawiciele władz centralnych i samorządowych. Transmisja sympozjum w TV Trwam.

Konferencje zainaugurował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

– Dobra gospodarka to jest realizacja najważniejszego przykazania – przykazania miłości bliźniego. Ono jest tak ważne, jak i przykazanie miłości Boga. Nie ma miłości Boga bez miłości bliźniego. Dobra gospodarka to jest miłość bliźniego. Dzisiaj jest wielkie święto w Kościele katolickim – Serca Pana Jezusa. Serce to jest miłość. Tak marzę o naszej Ojczyźnie, żeby panowała miłość. A miłość to nie uczucia czy sentymentalizm – miłość polega na czynach i na woli – akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu wskazywał m.in., że chce, by Polska była krajem wysokich technologii.

– Wierzę, że w latach 2025-2030 możemy stawać się już krajem wysokich technologii. Krajem nie peryferyjnym, w rozumieniu łatwym do wycofania z globalnych łańcuchów dostaw z globalnych łańcuchów produkcji, tylko państwem, które ma przedsiębiorców, którzy są czołowymi producentami w wielu obszarach. Dlatego wzmacniamy go – w zdrowym rozumieniu tego słowa, we właściwym rozumieniu definicji „suwerenności gospodarczej” -poprzez stopniową repolonizację kluczowych sektorów – mówił Prezes Rady Ministrów.

Partnerem konferencji są banki Pekao S.A. oraz PKO BP. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in.  Radio Maryja, TV Trwam i „Nasz Dziennik”.

RIRM

drukuj