WSKSiM: XIII Pielgrzymka do św. Jana Pawła II

Studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej wyruszyli na XIII Pielgrzymkę do świętego Jana Pawła II. W tym roku pielgrzymują oni pod hasłem: „Jedyna droga, która ma sens, to świętość. Jedyna wspólnota, która ma sens, to Kościół. Jedyna prawda, która ma sens, to Jezus Chrystus”. Tym razem droga do grobu świętego Papieża Polaka wiedzie uczestników przez Bałkany.

Marija Bistrica – najbardziej znane chorwackie sanktuarium maryjne – będzie pierwszym miejscem, do którego dotrą studenci pielgrzymujący w tym roku do świętego Jana Pawła II. By dotrzeć do tego miejsca, pokonają oni autokarem trasę ponad 1100 kilometrów.

Trasa tegorocznej pielgrzymki do Włoch wiedzie przez Chorwację oraz Bośnię i Hercegowinę. Wśród miejsc, do których dotrą pielgrzymujący studenci, znajduje się między innymi Medugorje, Mostar, Dubrownik, Werona, Asyż, Siena, a także Rzym

– Miejsca o szczególnym znaczeniu religijnym to na pewno Maria Bistric, Medjugorie. Ponadto Loretto, św. Rita, św. Franciszek i św. Klara w Asyżu, wszyscy św. Pańscy ze św. Janem Pawłem II. Również św. Katarzyna ze Sieny, św. Zygmunt z Werony i wielu świętych – wskazywał ojciec Benedykt Cisoń CSsR.

Studenci toruńskiej uczelni pielgrzymują do św. Jana Pawła II z wieloma różnymi intencjami.

– Po pierwsze, chciałabym się pomodlić o obronę mojej pracy magisterskiej. Kolejną intencją, którą zabieram ze sobą, jest modlitwa o zdrowie dla moich rodziców i o Boże błogosławieństwo dla mojego rodzeństwa – powiedziała Małgorzata Wołowicz, studentka II roku studiów magisterskich na kierunku politologia.

Szczególnie o dobre studia, żeby mi się powiodło, a także w życiu prywatnym, żebym znalazł dobrą pracę i jak najlepiej się rozwijał. Parę osób powierzyło mi takie intencje, żebym zaniósł je szczególnie do Matki Bożej w Medjugorie, ale też jadę z niektórymi intencjami do Rzymu, o które poprosiły mnie najbliższe osoby z rodziny i nie tylko – akcentował Jakub Jóźwiak, student I roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej

Niektórzy z nich jadą na tę pielgrzymkę po raz kolejny.

– Nie mogło mnie zabraknąć na tegorocznej pielgrzymce do św. Jana Pawła II. Byłam już 2 lata temu razem z uczelnią i o. Benedyktem na takiej pielgrzymce. Wtedy były tylko Włochy, ale wtedy byłam na 1 roku, więc myślę, że to też inna perspektywa. Teraz jestem na 3 roku, więc jak wiadomo za 2 miesiące czekają mnie obrony. Myślę, że ta pomoc, wstawiennictwo św. Jana Pawła II jest tym bardziej teraz dla mnie potrzebne – podkreśliła Agnieszka Kutyła, studentka III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Wskazała także, które z miejsc będących w planie pielgrzymki chce odwiedzić najbardziej.

– Jeżeli chodzi o cały kraj, jakim są Włochy, to oczywiście Rzym, bo jest to jednak miejsce naprawdę piękne, niesamowite i jedzie się też z wieloma intencjami – zarówno swoimi, jak i znajomych. Jeśli chodzi o cały kraj, to są: św. Rita, (wiadomo – znana patronka). W tym roku jedziemy też do Sieny, do św. Katarzyny. Tych świętych naprawdę można odwiedzić wielu. Wszyscy są bliscy mojemu sercu – zaznaczyła Agnieszka Kutyła.

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą świętą, sprawowaną o północy w uczelnianej Kaplicy Zawierzenia. Następnie wszyscy uczestnicy udali się z bagażami do autokaru, którym będą podróżowali przez najbliższych 13 dni.

Pielgrzymowanie studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu do Jana Pawła II rozpoczęło się po śmierci Papieża Polaka w 2005 r. Od tego czasu każdego roku przybywają oni do jego grobu, by wypraszać wszelkie łaski dla siebie oraz swoich najbliższych.

W tym roku pielgrzymka odbywa się w dniach od 19 kwietnia do 1 maja.

Choć jest to już trzynasta pielgrzymka do Jana Pawła II organizowana przez Duszpasterstwo Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej to i tak wciąż znajduje się wielu studentów chętnych do spotkania się z Papieżem Polakiem, a także Ojcem Świętym Franciszkiem. Taki wspólny wielodniowy wyjazd to dobra okazja do integracji pomiędzy studentami, ale także do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

 

Tv Trwam News/RIRM

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl