fot. Monika Tomaszek

„Życie to… coś więcej!” – ostatnie dni zapisów na wakacyjne warsztaty w toruńskiej AKSiM

Niespełna miesiąc pozostał do kolejnych wakacyjnych warsztatów dla młodzieży organizowanych w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zapisy trwają jedynie do końca lipca. Szkolenie medialne pod hasłem „Życie to… coś więcej!” odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia br.

Toruńska uczelnia umożliwia zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu mediów. To właśnie tutaj studenci zdobywają praktyczne doświadczenie w przyszłym zawodzie. Letnie warsztaty otwierają nie tylko drzwi uczelni, ale przede wszystkim pomagają znaleźć swoją drogę.

Program przygotowany przez organizatorów zachęca do czynnego uczestnictwa. Jego elementy zdradził o. Wacław Zyskowski CSsR z Radia Maryja.

– To spotkania warsztatowe, które mają przybliżyć działanie i pracę dziennikarza czy informatyka. Będą też takie momenty jak spotkanie z gwiazdą sportu, żeby podzieliła się swoimi doświadczeniami, życiem i wiarą. Z perspektywy formacji patriotycznej i militarnej będzie to szkolenie wojskowe, a dodatkowo pojedziemy na poligon – mówił o. Wacław Zyskowski CSsR.

Warsztaty są także momentem na pogłębienie wiary. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć, co może im zaoferować Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– Części warsztatowe będą prowadzili wykładowcy, którzy na co dzień wykładają w AKSIM. Będzie też możliwość spotkania i rozmowy z naszymi studentami oraz poznania codziennego życia ze strony studentów – wskazał redemptorysta.

Uczestnicy poprzednich edycji dobrze wspominają swoje pierwsze medialne doświadczenia. Wielu z nich podkreśla, że uczestnictwo w warsztatach, kadra wykładowców i dobra atmosfera pomogły im podjąć decyzję o wybraniu AKSiM jako miejsca studiów.

– Dowiedziałem się jak wygląda Radio Maryja i TV Trwam. Był to czas dobrze wykorzystany, ale i intensywny. Przez te dni wiele się nauczyliśmy. Udział w warsztatach mogę polecić wszystkim, bo uczestnicy dużo się tu nauczą, poznają wartościowych ludzi, osoby ciekawe świata – powiedział Piotr Raczyński, student informatyki.

Na sierpniową edycję warsztatów dziennikarskich i muzycznych można zapisać się do końca lipca przez stronę internetową uczelni [tutaj].

TV Trwam News

drukuj