Wakacyjne warsztaty muzyczne w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej rozpoczęły się wakacyjne warsztaty muzyczne. Co roku młodzież przyjeżdża do Torunia, by pod okiem muzyków rozwijać swoje talenty.

Do Torunia przyjechała młodzież z całego kraju.

– Która kocha muzykę, która lubi muzykę, spotykamy się tutaj razem, tworzymy taką muzyczną wspólnotę – mówił Zbigniew Małkowicz z zespołu Lumen, który prowadzi zajęcia.

Każdy z uczestników może tutaj rozwijać swoje muzyczne talenty.

– Należę do zespołu Źródło – to mój parafialny zespół i tam śpiewam. Ksiądz zaproponował nam, żeby przyjechać tutaj na te parę dni podszkolić się w śpiewaniu i czegoś się nauczyć – akcentowała Zuzanna, uczestniczka warsztatów.

Sam talent nie wystarcza, należy go rozwijać – zaznaczył podczas homilii o. Benedykt Cisoń CSsR.

– Nie wystarczy, że muzyka rozbrzmiewa w sercu każdego człowieka i jego wnętrzu. Potrzeba dużo sił, wysiłku, pracy i systematyczności, by tą muzyką podzielić się z innymi – podkreślił duszpasterz akademicki w WSKSiM.

Warsztaty z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

– Jestem już tutaj trzeci raz i głównie chodzi o to, że tutaj przyjeżdża się dla ludzi, dla atmosfery, można się naprawdę dobrze bawić korzystając z nauki – powiedział Arkadiusz Jankowski, uczestnik warsztatów.

Już jutro w WSKSiM w Toruniu rozpoczną się też warsztaty telewizyjne, radiowe, prasowe, informatyczno-multimedialne, politologiczne, aktorskie i taneczne.

TV Trwam News/RIRM

drukuj