„Młodzi, nie dajcie się zniewolić”- ogólnopolska konferencja w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się dziś ogólnopolska konferencja pt. „Młodzi, nie dajcie się zniewolić”. Wśród prelegentów będą m.in. ks. bp Tadeusz Bronakowski i ks. dr Marek Dziewiecki.

Eksperci będą mówić m.in. o uzależnieniu osób młodych od alkoholu, ale także przeciwdziałaniu problemowi. Naukowe spotkanie poprzedza uroczysta Eucharystia.

O godz. 11.00 w auli WSKSiM w Toruniu głos zabierze ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Dr hab. Krzysztof Wojcieszek pochyli się nad tematem: „Blaski i cienie ustawy o wychowaniu do trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Co powinno się zmienić w nowych przepisach?” Referat wygłosi także ks. dr Marek Dziewiecki.

O godz. 15.00 odbędzie się spotkanie ks. bp Tadeusza Bronakowskiego  z diecezjalnymi duszpasterzami Trzeźwości i Zakonnymi referentami Trzeźwości. Tematem spotkania będzie Krajowy Kongres Apostolstwa Trzeźwości 2017.

Konferencję organizuje WSKSiM przy współpracy z zespołem KEP-u ds. Apostolstwa Trzeźwości. Patronat nad wydarzeniem objęło m.in. Radio Maryja, TV Trwam oraz katolicki tygodnik „Niedziela”.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj