fot. Monika Tomaszek

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu małych form filmowych pt. „Niemiecki obóz  koncentracyjny dla polskich dzieci przy ul Przemysłowej w Łodzi”

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się dziś ogłoszenie wyników konkursu małych form filmowych realizowanych przez studentów AKSiM pt. „Niemiecki obóz  koncentracyjny dla polskich dzieci przy ul Przemysłowej w Łodzi”. Podczas wydarzenia zostaną wręczone cenne nagrody przyznane przez wicepremiera prof. Piotra Glińskiego oraz dr. Ireneusza Maja, dyrektora Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu w Łodzi.

Organizatorami konkursu są Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu.

Celem konkursu jest:

  1. Przywracanie pamięci o ofiarach niemieckiego obozu koncentracyjnego dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi – poprzez filmową aktywność młodzieży studenckiej.
  2. Zachęcenie studentów do aktywności twórczej w zakresie realizacji małych form filmowych dotyczących tragicznych losów polskich dzieci w czasie II wojny światowej.
  3. Promowanie w mediach i na portalach społecznościowych informacji o historii niemieckiego obozu przez studentów AKSiM w formie twórczego opracowania filmowego.
  4. Praktyczne wzbogacenie warsztatu dziennikarsko-filmowego studentów poprzez realizację małej formy filmowej o określonej tematyce historycznej.

Do konkursu zakwalifikowano 16 filmów i przyznano I, II i III nagrodę oraz 4 wyróżnienia.

Piotr Zarębski/AKSiM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl