fot. pixabay.com

Warsztaty „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” w Łukowie

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przy współpracy z TV Trwam i Radiem Maryja po raz kolejny zorganizowała warsztaty dla młodzieży z cyklu „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”. Tym razem odbyły się one w Łukowie.

Ekipa warsztatów dziennikarskich zawitała w środę do IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie, w województwie lubelskim.

– Wielu uczniów miało okazje spróbować swoich możliwości, żeby sprawdzić, czy nadają się do tego zawodu – mówił Daniel Kaźmierczak, uczeń.

Warsztaty to praca z kamerą, kulisy realizacji transmisji, podstawy oświetlenia, praca z dźwiękiem oraz elementy dziennikarstwa prasowanego.

– Dzięki temu teraz widzę, jak powstają programy telewizyjne, że to bardzo trudna praca. Uświadomiła sobie, jak wiele kwestii jest do uzgodnienia podczas nagrywania materiału bądź prognozy pogody – wskazała Natalia Chadaj, uczennica.

Cel jest jeden.

– Chodzi o to, aby uwrażliwić młodych ludzi, by informacje, które są do nich kierowane, ażeby podchodzili do nich w sposób krytyczny, żeby nie przyjmowali wszystkiego tak, jak jest im to podawane – powiedział ks. Kamil Frączek, katecheta.

To nie pierwsze warsztaty w IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie – przypomniał wicedyrektor placówki, Jarosław Sierakowski.

– Akademia Kultury Społecznej i Medialnej była u nas trzy lata temu. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych spotkań – podsumował Jarosław Sierakowski.

Warsztaty to tylko namiastka umiejętności, które na co dzień mogą zdobywać studenci Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

TV Trwam News

drukuj