Szkolenia specjalistyczne w WSKSiM

Wciąż można składać podania na dwudniowe szkolenia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Spotkania te będą obejmować tematy takie jak komunikacja, mediacje, negocjacje, sztuka autoprezentacji, jak również omówione zostaną podstawy inwestowania.

Zajęcia będą prowadzone przez znanych ekspertów m.in. Lidię Tkaczyńską czy red. Wojciecha Gąsowskiego. Podzielą się oni nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także praktyczną – akcentuje dziekan WSKSiM dr Dorota Żuchowska.

– Są to szkolenia prowadzone przez ekspertów – praktyków, którzy mogą przekazać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także razem z uczestnikami wyćwiczyć pewne bardzo ważne umiejętności komunikacyjne. Można powiedzieć, że jest to wiedza w pigułce; kilkanaście godzin intensywnego szkolenia. Będzie także możliwość przenocowania w naszym hotelu akademickim z soboty na niedzielę – podkreśliła dziekan Uczelni.

W murach WSKSiM przewidziane są szkolenia z autoprezentacji prowadzone przez Lidię Tkaczyńską, eksperta w zakresie komunikacji i profesjonalnego wizerunku. Zajęcia te mają na celu m.in. uświadomienie tego, jak wiele zależy od świadomości autoprezentacyjnej uczestników. Program obejmuje m.in. zagadnienia dotyczące komunikacji niewerbalnej, ale też właściwego wykorzystania własnego głosu i stylu mówienia w procesie autoprezentacji, budowania wizerunku przez wygląd zewnętrzny, a także techniki radzenia sobie ze stresem i reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Kolejne zajęcia dotyczące wystąpień publicznych prowadzone będą pod kierunkiem „mistrza mikrofonu” red. Wojciecha  Gąsowskiego, twórcy Polskiej Akademii Umiejętności w Polskim Radiu.

– Na tych zajęciach uczestnicy będą mogli przybliżyć sobie tę trudną sztukę wystąpień publicznych. Zapoznają się z kolejnymi etapami przygotowania przemówień, m.in. analizą i określeniem audytorium, sprecyzowaniem celu wypowiedzi i zasadami budowy wypowiedzi wg reguł kompozycji retorycznej. Na tym szkoleniu będą również aranżowane debaty i dyskusje. Co ważne, uczestnicy będą mogli nie tylko „na sucho” ćwiczyć te rzeczy, ale też zobaczyć jak wypadają przed kamerą, czy też jak nagrywa się ich głos – powiedziała dziekan WSKSiM dr Dorota Żuchowska.

Następnym mówcą będzie Dariusz Sobków, dyplomata, ambasador tytularny przy UE w Brukseli, który poprowadzi zajęcia z negocjacji i mediacji.

– Nasz wykładowca pokaże, że właśnie dzięki negocjacjom można od innych ludzi uzyskać to, czego się pragnie. Pod jego okiem będzie można zdobyć informacje na temat technik negocjacyjnych, przebiegu procesu negocjacyjnego, ale także o elementach czasowych w negocjacjach czy nawet wystroju pomieszczeń negocjacyjnych – zaznaczyła dr Dorota Żuchowska.

Na szkolenia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej można zgłaszać się do 12 marca.

 

Wypowiedź dr Doroty Żuchowskiej


Pobierz Pobierz

 

szkolenia_specjalistyczne

więcej: www.wsksim.edu.pl

RIRM

drukuj