fot. PAP

KEP ponownie opowiedziała się za TV Trwam

Polscy księża biskupi po raz kolejny opowiedzieli się za przyznaniem TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

Oczekują tego miliony obywateli naszej Ojczyzny, w imię wolności słowa w przekazie medialnym – czytamy w specjalnym oświadczeniu wystosowanym po 361. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

Oświadczenie Konferencji Episkopatu Polski w sprawie Telewizji Trwam (CZYTAJ)

Ks. bp Wojciech Polak, sekretarz generalny KEP stwierdził, iż oświadczenie to „idzie po linii tego, co do tej pory Konferencja mówiła na temat konkursu na miejsce na multipleksie”.

 – Chodzi głównie o podkreślenie principium, które zostało wiele razy już przypominane – wolności słowa w przekazie medialnym. Oczywiście do konkursu nie staje Konferencja Episkopatu Polski, ale Fundacja Lux Veritatis razem z TV Trwam. W oświadczeniu, biskupi popierając tę prośbę po raz kolejny przypominają o konieczności uszanowania w procesie koncesyjnym wolności postępowania – zaznaczył ks. bp Wojciech  Polak.

Księża biskupi podkreślają, że TV Trwam od 10. lat ofiarnie służy dziełu pogłębiania wiary w Ojczyźnie i poza jej granicami, pełniąc swą posługę ewangelizacyjną.

Odrzucenie przez KRRiT kolejnego wniosku TV Trwam o uzyskanie koncesji na multipleksie oznaczałoby wyraźną dyskryminację wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce – stwierdza stanowczo KEP.

Ks. abp Józef Michalik, przewodniczący KEP, zwraca uwagę na zaostrzającą się atmosferę  społeczną w związku z dyskryminacją katolickiej stacji.

 – Myślę, że ten problem powinien być rozwiązany jak najszybciej – oczywiście przez przyznanie tej społeczności tego miejsca. Pytanie o to, jakie kryteria stosowano? Jeśli były stosowane kryteria: demokratyczne uwzględnienie różnych kierunków – to trzeba by pozostać przy tym, że jednak taki troszkę inny profil też powinien znaleźć tam miejsce – powiedział ks. abp Józef Michalik.

RIRM

drukuj